Wybór odpowiedniej świecy na chrzest święty – czym się kierować podczas zakupu?

Świeca do chrztu

Chrzest święty dziecka to wyjątkowe wydarzenie. Organizowany jest on zazwyczaj, kiedy dziecko jest jeszcze bardzo malutkie. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to jeden z ważniejszych dni w życiu dziecka. Pamiętajmy o tym, że aby móc w pełni przeżywać to wydarzenie należy się do niego odpowiednio przygotować. Podczas organizacji chrztu nie można zapomnieć o tym, że uroczystość ta ma bardzo symboliczny wyraz. Dlatego też tak ważne jest zadbanie o zakup odpowiednich symboli chrztu, chodzi tu oczywiści o białą szatę i świecę chrzcielną.

Zapalona świeca, jako symbol trwania w wierze chrześcijańskiej.

Poprzez chrzest święty maluszek staje się dzieckiem bożym i częścią społeczności Kościoła chrześcijańskiego. Zapalenie świecy chrzcielnej obok nałożenia białej szaty i namaszczenia olejem krzyżma świętego jest jednym z najważniejszych etapów ceremonii chrztu świętego. Ogień to symbol wiary i oświecenia. Zapalenie świecy oznacza, że dziecko zostaje włączone do wspólnoty wyznaniowej. Otwiera się przed nim życie duchowe. Warto dodać, że świeca na chrzest święty zapalana jest od Paschału, który z kolei symbolizuje Zmartwychwstałego Chrystusa. Podtrzymywanie światła wewnętrznej wiary spoczywa na rodzicach i rodzicach chrzestnych. Płomień świecy to symbol życia duchowego dziecka. Należy, więc pamiętać o tym, żeby postępować w taki sposób, który umożliwi nam umacniania wiary w dziecku. Nie możemy doprowadzić do zagaszenia wiary naszego dziecka. Jest to bez wątpienia bardzo ważne i odpowiedzialne zadanie.

Świeca na chrzest

Dlaczego warto odpowiednio przemyśleć zakup świecy na chrzest święty?

Warto zaznaczyć, że świeca na chrzest święty z reguły zostaje wykorzystana jeszcze podczas innego ważnego święta dziecka, a mianowicie przyjęcia pierwszej komunii świętej. Dlatego też wybór świecy chrzcielnej warto odpowiednio przemyśleć. Powinna być ona przede wszystkim dobrej jakości, tak aby bez problemu wytrzymała do czasu pierwszej komunii świętej. Warto zdecydować się na zakup produktu eleganckiego, który będzie się ładnie prezentował. Wiele osób chętnie wybiera neutralne kolory świecy takie jak biel czy ecru. Pamiętajmy również, o tym, że uroku świecy chrzcielnej z całą pewnością dodają także delikatne zdobienia, w przypadku dziewczynki ozdoby często mają kolor różowy, a w przypadku chłopca niebieski. Ale uniwersalne kolory zdobień takie jak ecru czy biel też są popularne.

Pamiętajmy, że świeca na chrzest nie powinna zawierać zbyt dużej ilości dekoracji, zdecydowanie lepiej do tak szczególnego wydarzenia pasują klasyczne rozwiązania, czyli świece subtelnie ozdobione. Jeżeli zależy nam na zakupie świecy na chrzest, która będzie posiadała odpowiednią ilość zdobień, a do tego będzie odznaczała się wysoka jakością warto zapoznać się z ofertą firmy Balumi. Odnajdziemy tu, bowiem eleganckie świece na chrzest, które ozdobione są gustowną, ręcznie wykonana podprofitką. Taka świeca będzie z cała pewnością stanowiła doskonałą pamiątkę i bez problemu będziemy mogli wykorzystać ją ponownie podczas pierwszej komunii świętej dziecka.