Fakty i mity na temat zamienników perfum

zamienniki perfum

Wokół zamienników perfum krąży wiele mitów związanych z ich rzekomą gorszą jakością i mniejszą trwałością w porównaniu do oryginałów. Choć kiedyś niektóre z tych opinii były bliższe prawdzie, obecnie większość jest całkowicie nieaktualna. Coraz więcej osób decyduje się dziś na taki wybór nie tylko ze względu na niższą cenę, ale też właśnie jakość! Przedstawiamy w artykule najważniejsze fakty i mity na temat zamienników perfum.

Trwałość zamienników perfum

Najbardziej krzywdzącym mitem na temat lanych perfum jest ten związany z ich jakością. W przeszłości odpowiedniki były rzeczywiście mniej trwałe i pachniały gorzej niż oryginały. Dziś jednak producenci zamienników perfum przykładają ogromną wagę do ich jakości.

Zapachy te są więc wytwarzane nie tylko z wysokogatunkowych olejków, ale też mocnych utrwalaczy, dzięki którym utrzymują się na skórze przez bardzo długi czas. Decydując się na odpowiednik, nie musisz więc martwić się, że będziesz musiała go stosować znacznie częściej czy w większych ilościach.

Zapach zamienników perfum

Gorszy zapach zamienników i brak podobieństwa do oryginałów, którymi są one inspirowane, to również opinie dalekie od prawdy. W rzeczywistości skład perfum lanych jest najbardziej zbliżony do markowych kompozycji, jak to tylko możliwe. Są za to odpowiedzialni profesjonalni twórcy perfum, którzy odtwarzają nuty zawarte w danych zapachach, by stworzyć do nich idealne odpowiedniki.

Co więcej, do ich produkcji stosowane są wyłącznie najlepszej jakości olejki, za sprawą których zapach nabiera głębi i pięknie rozwija się na skórze. Dzięki temu możesz cieszyć się swoimi ulubionymi kompozycjami w znacznie niższej cenie. Większość użytkowników z całą pewnością nie odróżni ich od oryginałów.

Niższa cena zamienników perfum

Wiele osób wiąże niższą cenę zamienników perfum z ich gorszą jakością. Jest to jednak kolejny mit. Jak napisaliśmy powyżej, perfumy lane cechują się fantastyczną trwałością i doskonałym odwzorowaniem znanych zapachów, szczególnie jeśli pochodzą od najlepszych producentów, którzy zaopatrują renomowane rozlewnie, takich jak Mandoco.

Tak duża różnica w cenie wynika przede wszystkim z kosztów, jakie oryginalne marki przeznaczają na marketing swoich produktów. Za wysoką cenę odpowiedzialne są także bogato zdobione flakony i opakowania, które w przypadku odpowiedników perfum są znacznie prostsze i skromniejsze. Cechują się jednak elegancją i precyzyjnym wykonaniem.