Jak przebiega proces umieszczania własnego nadruku na koszulce?

sitodruk

Koszulki z własnym nadrukiem to dobry sposób na wyróżnienie się z tłumu i manifestację swoich poglądów oraz przekonań. Jest to też świetny pomysł na utrwalenie wizerunku firmy w świadomości odbiorców. Wystarczy, że na koszulkach umieścisz logo firmy i podarujesz je pracownikom czy potencjalnym klientom. Jednak, czy zastanawiałeś się, jak wygląda proces umieszczania takiego nadruku na koszulce? W tym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie!

Wykonaj projekt własnego nadruku na koszulce!

Pierwszym etapem umieszczania własnego nadruku na koszulce jest wykonanie jego projektu. Możesz wykonać to samodzielnie lub zlecić specjalizującej się w tym firmie. Dobrze, gdy posiadasz draft projektu, dzięki czemu specjaliści będą w stanie rozpoznać Twoje oczekiwania i zaproponować koncept jak najbardziej odpowiadający Twoim preferencjom.

Projekt nadruku pozwoli dokładnie rozmieścić logo lub grafikę na koszulce i dopasować kolorystykę – o tym, jak całość ma prezentować się w praktyce, dowiesz się z wizualizacji wysłanej przez firmę w formie specjalnego pliku graficznego. Dopiero po zaakceptowaniu przez Ciebie poglądowej wizualizacji firma przystępuje do realizacji Twojego zamówienia, czyli koszulki z własnym nadrukiem. Druk wykonuje się najczęściej z plików wektorowych. Przy druku cyfrowym DTG istnieje możliwość wydruku z dowolnego pliku graficznego, w tym ze zdjęć.

Wybierz technikę druku!

Każdy proces umieszczania nadruku na koszulce jest inny i zależy od wybranej techniki druku. Najpopularniejszą techniką druku jest sitodruk, który jest niezwykle trwały i cechuje się wysoką jakością wykonanego nadruku oraz dobrym odwzorowaniem kolorów. Technika ta polega na nakładaniu farb drukarskich na koszulkę przy użyciu specjalistycznych sit. Za ich pomocą można wykonać dowolny wzór i przenieść go na tkaninę.

Technika druku cyfrowego DTG polega na nanoszeniu grafiki bezpośrednio na odzież przy wykorzystaniu specjalistycznej drukarki. Nie używa się tutaj matryc czy sit, dlatego technika ta jest opłacalna nawet przy najmniejszym nakładzie. Z kolei przy termotransferze, do naniesienia nadruku, konieczne jest jego wgrzanie w materiał koszulki za pomocą wysokiej temperatury przy użyciu specjalnej maszyny termotransferowej.

Firma naszenadruki.pl dzięki dużemu doświadczeniu, wiedzy i dostępności nowoczesnego parku maszyn, jest w stanie wykonać własne nadruki na koszulkach czy bluzach za pomocą różnych technik druku i dobrać je do danego materiału, nakładu czy kolorystyki nadruku.