Najlepsze zabawki Fisher-Price dla niemowląt

zabawki dla niemowlat

Fisher-Price to prawdziwy gigant na rynku zabawek dla dzieci. Istniejąca od 1930 roku amerykańska firma specjalizuje się w gadżetach dla najmłodszych – od niemowląt po przedszkolaki. W sumie projektanci tej popularnej na całym świecie marki stworzyli ponad 5 tysięcy zabawek! Dzisiaj przyjrzymy się tym produktom, które warto podarować najmłodszym, od urodzenia do około 2 roku życia.

Maty sensoryczne Fisher-Price

Mata sensoryczna to zwykle jedna z pierwszych zabawek niemowlęcia – można śmiało kłaść na nią nawet noworodka. Miękka powierzchnia o różnych fakturach zapewnia przyjemne wrażenia, a pałąk z zabawkami zajmuje malucha na dłuższy czas. Co ważne, maty Fisher-Price są zaprojektowane tak, by rosły razem z dzieckiem. Może ono bawić się, leżąc na plecach, brzuszku czy też siedząc, a z czasem odkrywa kolejne funkcjonalności tego akcesorium.

Rodzice doceniają fakt, że maty sensoryczne zachęcają maluchy do odkrywania świata wszystkimi zmysłami, pozwalając przy tym na swobodny ruch i zachęcając do wzmacniania mięśni i koordynacji ręka-oko. Matę można zwinąć i zabrać ze sobą w podróż, a gdy się zabrudzi – po prostu wrzucić do pralki – podkreśla nasz rozmówca z internetowego sklepu z zabawkami Kraina Zabawy.

Uspokajacze dla niemowląt

Ciekawą propozycją Fisher-Price są uspokajacze – spore, urocze przytulanki, które generują uspokajające maluchy wibracje, dźwięki natury i kojące melodie. Uszyte z wysokiej jakości, bardzo przyjemnego w dotyku materiału zwierzątka można bez obaw przytulać, ściskać i ugniatać. Niektóre są wyposażone także w źródło delikatnego światła, czyli projektor świetlny. Wszystko to sprawia, że ułatwiają zasypianie i odpędzają dziecięce lęki, dając poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Zabawki są przeznaczone dla dzieci od chwili narodzin. Po wyjęciu części elektronicznej można prać je w pralce.

Interaktywne zabawki edukacyjne Fisher-Price

Największą popularnością wśród zabawek Fisher-Price cieszą się jednak interaktywne zabawki edukacyjne, których wybór w ofercie jest ogromny. Maskotki, książeczki, zwierzątka, radyjka, telefony, laptopy i inne przedmioty są wyposażone w przyciski i światełka. Wydają różne dźwięki, pozwalając najmłodszym uczyć się kolorów, literek, cyfr, piosenek, słów i zwrotów na różnych poziomach zaawansowania. Z pewnością zainteresują każdego malucha!