Lekarz pediatra – czym się zajmuje?

lekarz pediatra

Dbanie o zdrowie dziecka jest niezwykle ważne. Regularne kontrole u lekarza pediatry pomogą maluszkowi w prawidłowym rozwoju. Czym jeszcze zajmuje się pediatra?

W czym pomaga lekarz pediatra?

Narodziny dziecka to ważny etap w życiu każdego rodzica. Od tej pory musi troszczyć się nie tylko o siebie, ale również o małą istotę, która jest od niego całkowicie zależna. Często jest to niemałe wyzwanie, ponieważ maluszek nie potrafi wyrazić, czego potrzebuje. Lekarz pediatra w Inowrocławiu to osoba, która wspiera rodziców w opiece nad dzieckiem. Podpowiada jak zajmować się dzieckiem, jak wykonywać podstawowe czynności, np. kąpanie, karmienie czy przewijanie, w taki sposób, żeby było to dla niego bezpieczne.

Wsparcie pediatry zaczyna się już od momentu narodzin i często towarzyszy on małemu pacjentowi aż do osiągnięcia pełnoletności. Jest to osoba, do której należy zgłosić się, gdy dziecko zachoruje, ale nie tylko. Pediatra wykonuje regularne badania kontrolne oraz kieruje na szczepienia. Często dziecko cierpi na różnego rodzaju alergie pokarmowe. W porozumieniu z lekarzem łatwiej będzie dobrać sposób karmienia, który będzie odżywczy i zapewni małemu pacjentowi prawidłowy rozwój, nie powodując reakcji alergicznych.

Czy warto korzystać z wizyt domowych?

Wielu pediatrów oprócz wizyt w przychodniach i prywatnych gabinetach oferuje również wizyty domowe. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i często o wiele łatwiejsze. Profesjonalny pediatra wizyty domowe w Inowrocławiu oferuje o każdej porze. W sytuacji, gdy dziecko bardzo źle się czuje, transport do gabinetu oraz czekanie w kolejce w przychodni może być bardzo uciążliwe, zarówno dla maluszka, jak i dla rodziców.

Podczas wizyty domowej pediatra jest w stanie zbadać najważniejsze parametry życiowe i ocenić, co dolega dziecku. Przepisze pacjentowi odpowiedni zestaw lekarstw, który skutecznie pozwoli pozbyć się infekcji. Jeśli stan dziecka będzie budził zastrzeżenia, zleci dodatkową diagnostykę i skieruje pacjenta do szpitala. Możliwość wizyt domowych daje rodzicom duże poczucie bezpieczeństwa, bo wiedzą, że w każdej chwili mogą skorzystać z usług pediatry.