Wózki dziecięce spacerówki – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Zakup wózka dla dziecka

Wózek dziecięcy to przedmiot, z którego korzysta każde dziecko. Bez wątpienia to jeden z najważniejszych elementów wyprawki dla malucha. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że zakup wózka warto w odpowiedni sposób przemyśleć. Pamiętajmy o tym, że wózek powinien być dostosowany miedzy innymi do naszych warunków mieszkaniowych oraz do powierzchni, po jakiej najczęściej będziemy się poruszać.

Rodzaje wózków dziecięcych

Wybór odpowiedniego wózka to nie lada wyzwanie. Na rynku dostępne są następujące rodzaje wózków dziecięcych: gondole, spacerówki oraz wózki 2w1 lub 3w1. Gondola to wózek, który przeznaczony jest dla niemowląt i najmłodszych dzieci zazwyczaj korzysta się z niego mniej więcej do ukończenia przez dziecko 6 miesiąca życia. Kiedy maluch zaczyna robić się bardziej ruchliwy czas przesiąść się do tak zwanej spacerówki. Wózki 2w1 to wózki, które posiadają w zestawie wózek głęboki oraz wózek spacerowy, które montuje się na tym samym stelażu. Wózki 3w1 dodatkowo wyposażone zostały jeszcze w fotelik samochodowy z grupy wiekowej 0+. Warto zauważyć, że wózki dziecięce spacerówki to wózki, z których maluch korzysta najdłużej, ponieważ mogą one posłużyć dziecku nawet do ukończenia 3 roku życia. Dlatego tak ważny jest właściwy wybór odpowiedniego modelu spacerówki.

Wózek dla dziecka

Wózki dziecięce spacerówki, – na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu?

Można powiedzieć, że zakup spacerówki to jeden z najważniejszych wyborów młodych rodziców. Wózek spacerowy powinien być przede wszystkim wygodny i bezpieczny dla dziecka, dlatego tak ważne jest to, aby został on wykonany z dobrej jakości materiałów. Pamiętajmy również o tym, że kupując tego rodzaju wózek należy zwrócić uwagę na to, aby wybrany przez nas model był lekki, kompaktowy i wytrzymały. Idealny wózek spacerowy to taki, który jest zarówno komfortowy dla dziecka, jak i funkcjonalny dla rodziców. Warto zwrócić uwagę na to, że wózki dziecięce spacerówki możemy zakupić w zestawie z różnego rodzaju przydatnymi akcesoriami takimi jak np.: pokrowiec na nóżki, moskitiera, folia przeciwdeszczowa, uchwyt na kubek czy pasująca do kompletu wygodna i pojemna torba. Tego typu rzeczy z pewnością przydadzą się podczas codziennych spacerów. Wiele osób kupując wózek spacerowy szczególną uwagę zwraca także na takie parametry jak: łatwość podbijania i łatwość prowadzenia, wygodny mechanizm składania, możliwość regulacji oparcia i podnóżka, możliwość montowania zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy, 5- punktowe pasy bezpieczeństwa czy bezpieczny hamulec.

Gdzie warto zakupić wózki dziecięce spacerówki?

Pamiętajmy, że podczas zakupu spacerówki warto zdecydować się na wybór sprawdzonej marki. Wózki spacerowe cenionych marek takich jak Lionelo czy Milly Mally możemy zakupić w internetowym sklepie Eltkom. Odnajdziemy tu szeroki wybór modeli, które charakteryzują się funkcjonalnością, oryginalnym designem oraz wygodą użytkowania. Należy podkreślić, że sklep Eltkom zapewnia najwyższe standardy obsługi klienta, dlatego naprawdę opłaca się dokonać tu zakupu wymarzonego wózka spacerowego.