Ślusarz – czym się zajmuje i kiedy skorzystać z jego pomocy?

atut
Ślusarz – czym się zajmuje i kiedy skorzystać z jego pomocy

Ślusarz to dość niedoceniany zawód, który kojarzy się głównie z dorabianiem kluczy. Tymczasem usługi ślusarskie potrafią wybawić nas z wielu problemów i są niezwykle przydatne w wielu sytuacjach. Warunkiem jest oczywiście korzystanie z usług sprawdzonej firmy, która zatrudnia jedynie najlepszych fachowców. W przeciwnym razie taki pseudofachowiec może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Zakres usług ślusarskich

Zakres usług wykonywanych przez firmę ślusarską jest bardzo szeroki i właściwie obejmuje wszystko to, co związane z zamkami. Ślusarz zapewni prawidłowy montaż zamków, a także ich wymianę i konserwację, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dodatkowo pomoże wybrać najlepsze zamki, które zapewnią wysoki poziom bezpieczeństwa. Co ważne, firmy ślusarskie zajmują się nie tylko tradycyjnymi zamkami, ale również zamkami historycznymi, czy zamkami elektronicznymi.

Awaryjne otwieranie zamków

Jedną z ważniejszych z punktu widzenia klienta usług jest awaryjne otwieranie drzwi. To usługa, która polega na kontrolowanym włamaniu się do mieszkania lub samochodu na wyraźne zlecenie właściciela nieruchomości, czy pojazdu. Specjalista używa do tego specjalnych narzędzi, które umożliwiają mu otwarcie zamka bez używania kluczy. Jest to usługa bardzo przydatna, gdy nie ma możliwości otwarcia drzwi w standardowy sposób. Może to wynikać ze zgubienia kluczy, zatrzaśnięcia kluczy w domu lub w samochodzie, uszkodzonego zamka lub klucza, a nawet niesprawnej elektryki w samochodzie, która uniemożliwia otwarcie drzwi. Szczególną sytuacją jest zepsuty zamek, który wymaga wymiany, a jednocześnie jego blokada i brak możliwości otwarcia drzwi uniemożliwia przeprowadzenie niezbędnych działań.

Dorabianie kluczy

Usługi ślusarskie to także dorabianie kluczy do mieszkań, czy samochodów, ale warto wiedzieć, że można dorobić również klucze nietypowe. Są to przede wszystkim klucze do sejfów, mebli, szaf pancernych i przedmiotów historycznych, których zamki nie odpowiadają dzisiejszym standardom. Takich kluczy nie można dorobić maszynowo, dlatego specjalista taką usługę wykonuje całkowicie ręcznie. Co więcej, dobry fachowiec z https://www.pogotowie-zamkowe-katowice.pl może dorobić klucze na podstawie samego zamku. Jest to szczególnie przydatne, gdy zgubiony został jedyny klucz, a wymiana zamka bez jego otwarcia jest niemożliwa. Cena dorabiania kluczy zależy od tego o jaki zamek chodzi. Standardowe klucze można dorobić już za 10 – 20 zł, a te bardziej skomplikowane za 35 – 50 zł. Dorabianie klucza do auta z immobilizerem kosztuje od 100 zł wzwyż. Natomiast ręczne dorabianie klucz wyceniane jest indywidualnie i zależy od stopnia skomplikowania zamków oraz nakładu pracy, jaki jest potrzebny do wykonania klucza.

Pogotowie zamkowe

Dobra firma ślusarska oferuje usługi 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, zapewniając klientom pomoc niezależnie od tego, kiedy nastąpiła awaria. Dzięki temu nie trzeba czekać do rana lub aż skończy się weekend, żeby móc odjechać własnym autem, czy też wejść do własnego domu. Wystarczy jeden telefon do firmy ślusarskiej, aby specjalista szybko pojawił się we wskazanym miejscu i rozwiązał problem. Fachowcy dysponują odpowiednimi narzędziami, które umożliwiają przeprowadzenie wszystkich niezbędnych prac szybko i precyzyjnie. Dodatkowo duża wiedza i umiejętności pozwalają na poradzenie sobie z każdym typem zamku, również z zamkami elektronicznymi.