Poradnik prezentowy. 10 najlepszych prezentów dla małych dzieci.

Poradnik prezentowy. 10 najlepszych prezentów dla małych dzieci.

Wybór prezentów gwiazdkowych dla dzieci to nie lada problem. Rodzice, babcie, ciocie rozmyślają, czym tym razem zaskoczyć i wywołać zachwyt u maluchów. W sklepach półki uginają się od towaru, co wcale nie ułatwia dokonania wyboru. Dlatego, aby pomóc św. Mikołajowi, przygotowaliśmy listę najfajniejszych prezentów dla dzieci.

Szukasz prezentów dla swojego dziecka? Odwiedź: https://hurtownialuka.pl/pl/39-zabawki

1. Klocki

To sprawdzona zabawka dla dzieci w każdym wieku. Najmłodsze dzieci chętnie będą budować bądź burzyć, budowle z prostych drewnianych klocków. Dla trochę starszych dzieci można wybrać Lego Duplo. Zestaw można wybrać według zainteresowań dziecka. Innym rodzajem klocków są tzw. wafle. Dzieci lubią tworzyć z nim różne konstrukcje, a zwierzątka czy inne dodatki uatrakcyjniają zabawę. Poza zabawą klocki rozwijają wyobraźnię dzieci oraz ćwiczą motorykę.

2. Jeździki

Jeżeli dziecko nie ma jeszcze żadnego pojazdu, warto mu go sprawić. Wybór jeździków jest bardzo duży. Najważniejsze to dobrać model do wieku i wagi dziecka. Dla kilkumiesięcznych dzieci lepiej sprawdzi się pchacz z panelem do zabawy, a dla roczniaka czy dwulatka autko do odpychania się nóżkami lub rowerek biegowy.

3. Basen z piłeczkami

Które dziecko nie lubi piłeczek? Baseny z piłeczkami są ostatnio coraz bardziej popularne. Jeżeli miejsce w domu na to pozwala, warto w niego zainwestować. Radość dziecka gwarantowana. Zabawa w piłeczkach sprawi frajdę zarówno kilkumiesięcznemu dziecku, jak i kilkulatkowi.

4. Kuchnie i warsztaty

Małe dzieci bardzo lubią naśladować dorosłych. Dlatego chętnie bawią się garnkami, miskami czy łyżkami. Jeżeli w domu rodzice lubią majsterkować to i dziecko będzie chciało mieć swój młotek i wiertarkę. Wybór kuchni i warsztatów do majsterkowania jest bardzo duży. Wybór zależy od tego ile mamy miejsca w domu oraz od zasobności portfela.

5. Cicha książka bądź inaczej książka sensoryczna

To materiałowa książeczka z różnymi zadaniami dla dzieci. Przykładowe zadania to np. dopasowanie figur lub kolorów, ubieranie figurki człowieka, sznurowanie butów. Książeczki można kupić gotowe lub zamówić indywidualny projekt. Książeczka będzie wtedy dostosowana do wieku i zainteresowań dziecka. Zaletą indywidualnego zamówienia jest często możliwość umieszczenia imienia dziecka czy dedykacji.

6. Tablica manipulacyjna

Świetnie się sprawdzi jako prezent już dla kilkumiesięcznego bobasa, który zainteresowany jest wszystkim, co go otacza. Tablicę można wykonać samodzielnie lub zamówić gotową. Na tablicy zwykle znajdują się włączniki światła, zamki, klamki, koła zębate, but do sznurowania. Taka zabawka na pewno zajmie dziecko na dłuższy czas, przy okazji ćwicząc motorykę małych rączek.

7. Kulodrom, czyli tor-rollercoaster dla kulek

Zabawkę często można złożyć na wiele sposobów, co jest dodatkową frajdą dla dzieci. Kulodrom nie tylko bawi, ale także rozwija wyobraźnię przestrzenną i zdolności manualne.

8. Bramka interaktywna

Zabawka, która gra, śpiewa i zachęca do strzelania goli. W zestawie jest z nie dużą piłką, która idealnie pasuje do małych rączek. Zachęci do ruchu każde dziecko.

9. Puzzle

To coś, co lubią dzieci w każdym wieku. Dla najmłodszych są puzzle składające się z 2-3 elementów, puzzle drewniane. Starsze dzieci będą szczęśliwe układając puzzle z bohaterami ulubionych bajek.

10. Książki

Bajki, baśnie, opowiadania. Uczą, bawią, rozwijają wyobraźnię. Książki można dobrać do wieku i zainteresowań dziecka. Można także zamówić książkę, gdzie to obdarowane dziecko będzie bohaterem.

Wybór prezentów gwiazdkowych nie jest łatwy. Nasza lista na pewno ten wybór ułatwi. Nie które z propozycji można wykonać samodzielnie, co będzie stanowiło dodatkową wartość. Ważne, aby prezent był dobrany do wieku dziecka i był wykonany z bezpiecznych materiałów.

Partnerem artykułu jest: hurtownialuka.pl