Ponadczasowe zabawki dla dzieci, które nigdy nie wyjdą z mody

Ponadczasowe zabawki dla dzieci, które nigdy nie wyjdą z mody

W gąszczu tysięcy zabawek dla dzieci, którymi jesteśmy bombardowani ze wszystkich stron trudno wybrać te najodpowiedniejsze dla naszych pociech. Dzieci mają to do siebie, że szybko się nudzą, dlatego też w domu każdego rodzica trudno zapanować nad „zabawkowym chaosem”. W sklepie zabawkowym warto szukać pozycji, które od lat cieszą się dużą popularnością. Jakie zatem zabawki kupić dziecku, aby wspomóc jego rozwój intelektualny i zapewnić mu maksimum rozrywki?

Pluszowe maskotki

Każde dziecko ma dziesiątki pluszowych przytulanek, które towarzyszą mu niemal przy każdej czynności. Maluchy wręcz uwielbiają spać w towarzystwie ulubionego pluszaka. Wielką zaletą pluszowych maskotek jest ich różnorodność: od misiów, lalek po żółwie czy ulubione postaci z bajek. Są również bezpieczne dla zdrowia dzieci i odpowiednio stymulują jego rozwój emocjonalny.

Drewniane klocki

Kto z nas, dorosłych, nie pamięta długich godzin spędzonych na układaniu wymyślnych konstrukcji z drewnianych klocków? Nasze dzieci również mogą bawić się drewnianymi klockami, które są w pełni bezpieczne dla najmłodszych. Można z nich „wyczarować” wiele ciekawych budowli, a możliwości układania elementów jest tak wiele, jak klocków w opakowaniu. Klocki to dobry sposób, aby wspomóc rozwój kreatywności i logicznego myślenia już od pierwszych lat życia naszej pociechy.

Klocki LEGO

Jeśli już jesteśmy przy klockach, nie można nie wspomnieć o kultowych już klockach LEGO. Klockami LEGO bawiliśmy się my, a teraz bawią się nimi nasze dzieci. Choć jeszcze kilkanaście lat temu w sklepach można było dostać jedynie kilka wersji produktu, to teraz nasze dzieci mogą przebierać w dziesiątkach, jeśli nie setkach dostępnych wersji. Jeden z największych producentów zabawek dla dzieci na świecie co jakiś czas wypuszcza na rynek nowe klocki, które z miejsca stają się bestsellerem. Podobnie jak klocki drewniane, klocki LEGO również rozwijają wyobraźnię i uczą myślenia przestrzennego. Propozycja dla dzieci młodszych i nieco starszych.

Konik na biegunach

Marzenie z dzieciństwa niemal każdego rodzica. To, czego sami nie mogliśmy mieć możemy podarować swojemu dziecku. Konik na biegunach to zabawka, którą ciężko jest się znudzić. Może służyć stricte jako zabawka, a gdy dziecko już jest nieco za duże na bujanie się na koniku będzie on idealnym elementem wystroju pokoiku dziecięcego.

Zabawkowe instrumenty

Mini-instrumenty w wersji dla dzieci są hitem już od kilkunastu lat. Świetna zabawa dla dziecka, które dzięki poznawaniu nowych dźwięków może rozwinąć swoje umiejętności muzyczne czy wokalne. Cymbałki, harmonijka, bębenki czy małe pianinka – nawet jeśli po jakimś czasie nasze dziecko „rzuci w kąt” swój ulubiony instrument, na pewno jeszcze do niego kiedyś powróci. Dzięki zabawkowym instrumentom dziecko nabywa kreatywności i rozwija swoją koordynację ruchową.

Kostka Rubika

Wyzwanie nie tylko dla dziecka, ale i dorosłych. Poprawne ułożenie kostki Rubika wymaga wiele wysiłku i logicznego myślenia. I dlatego warto kupić swojemu dziecku tą ponadczasową zabawkę. Nasza pociecha nauczy się w ten sposób cierpliwości oraz jak dążyć do rozwiązania problemu.

Gry planszowe

Za czasów naszego dzieciństwa popularne były takie planszówki jak chińczyk czy Monopoly. Dzisiaj rynek gier planszowych stał się na tyle rozwinięty, że trudno wybrać propozycję odpowiednią dla naszej pociechy. W sklepach z zabawkami dla dzieci znajdziemy gry zręcznościowe, logiczne czy też edukacyjne. Dla każdego coś dobrego.