Ogród przyjazny dzieciom – jak go stworzyć?

Ogród przyjazny dzieciom – jak go stworzyć?

Przyjście na świat nowego członka rodziny to nie lada wydarzenie w życiu każdego człowieka. Wydaje nam się, że mamy mnóstwo czasu na przygotowanie swojego domu i ogrodu, zanim nasz maluch zacznie samodzielnie chodzić. Nic bardziej mylnego. Dzieci rosną jak na drożdżach, a zwlekanie z aranżacją domu i przestrzeni wokół niego działa na naszą niekorzyść. O ile dużą wagę przykładamy do urządzenia pokoju dziecięcego, o tyle czasem zdarza nam się zapomnieć o tak istotnym elemencie przestrzeni użytkowej naszej działki, jakim z pewnością jest ogród. W czasach naszego dzieciństwa to właśnie w nim spędzaliśmy długie godziny, a deszcz czy śnieg był nam niestraszny. Warto swojemu dziecku zafundować podobne wspomnienia, a przy okazji wspomagać jego rozwój intelektualny i fizyczny. Jak zatem przystosować ogród do potrzeb swojego dziecka?

Ogród dla dzieci: basen

Każdego roku podczas pierwszych upałów marzymy o tym, aby schłodzić się w przyjemnie orzeźwiającej wodzie. Przydomowy basen wydaje się świetną inwestycją dla osób, które nie przepadają za publicznymi kąpieliskami, a jednocześnie chcą zapewnić swoim pociechom optymalne warunki do zabawy podczas cieplejszych dni. Basen to nie tylko przywilej dla osób, które dysponują działką budowlaną pokaźnych rozmiarów. Mniejsze baseny również zdają swoje zadanie, zwłaszcza w przypadku, gdy mają z niego korzystać dzieci w różnym przedziale wiekowym. Wybierając basen warto postawić na taki z filtrem oczyszczania wody oraz pokrywą chroniącą go przed niepożądanymi zanieczyszczeniami, o które w ogrodzie nietrudno. Aby zapewnić dziecku jeszcze większą radość z korzystania z basenu, warto zakupić dodatkowe atrakcje jak dmuchane zabawki czy zjeżdżalnię.

Ogród dla dzieci: place zabaw dla dzieci

Kiedyś mogliśmy tylko pomarzyć o swoim prywatnym placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. Czasy się jednak zmieniły, a metalowe, mało estetyczne miejskie place zabaw coraz częściej zastępują ich drewniane odpowiedniki. Co więcej, każdy z nas może postawić w swoim przydomowym ogrodzie drewniane place zabaw dla dzieci, które zapewniają odpowiednią dawkę rozrywki naszym maluchom. Inwestując w nowoczesny obiekt powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego funkcjonalność i jakość wykonania, dopiero później ocenić jego walory estetyczne. Bezpieczeństwo powinno być dla nas sprawą nadrzędną, podobnie zresztą jak uśmiech na twarzy dziecka.

Ogród dla dzieci: mini-ogródek

Wiele dzieci już od najmłodszych lat wykazuje się już sporą odpowiedzialnością czy chęcią pomocy przy domowych obowiązkach. Świat roślin potrafi być fascynujący dla młodego adepta ogrodnictwa, dlatego warto zaszczepić w dziecku pasję do uprawiania warzyw czy roślin domowych. Jest to świetna odskocznia od standardowych zabaw dla dzieci jak rysowanie czy oglądanie animowanych bajek. Co więcej, dla nas, rodziców, pielęgnacja mini-ogródka to równie wielka frajda, jeśli nawet nie większa i świetny sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny.

Szukasz drewnianych paców zabaw? Odwiedź: https://www.woodlit.pl/kontakty