Jak wybrać pościel do łóżeczka dla niemowlaka?

Jak wybrać pościel do łóżeczka dla niemowlaka?

Pojawienie się nowego członka rodziny oznacza wielkie zmiany. W efekcie w czasie oczekiwania na maleństwo planujemy inaczej przestrzeń, kupujemy lub dostajemy różnego rodzaju elementy wyprawki, które mają ułatwić nam opiekę nad maluszkiem i przede wszystkim przygotowujemy siebie do nowych wyzwań. I choć lista zakupów jest bardzo długa i z pewnością nie wszystko nam się przyda, to warto zainwestować w takie elementy jak pościel dla niemowląt, ponieważ będzie ona towarzyszyć maluszkowi codziennie, a jej jakość jest bardzo ważna.

  1. Jaki rozmiar pościeli do łóżeczka dziecięcego?
  2. Pościel dla niemowlaka – rodzaje materiałów
  3. Elementy pościeli – jakie wybrać dla niemowląt?

Jaki rozmiar pościeli do łóżeczka dziecięcego?

Przede wszystkim wybieramy pościel, biorąc pod uwagę estetykę, ale przecież ważniejsza jest jakość materiałów, zapewnienie komfortu termicznego oraz dopasowanie odpowiedniej wielkości do łóżeczka. Standardowo ma ono rozmiar 120×60 cm, więc sama kołderka powinna być nieco szersza. Pozwala to swobodnie okryć maleństwo. Najczęściej spotkamy się więc z pościelami o wymiarach 120×90 cm lub nieco większych – 100×135 cm. Oczywiście poszewki muszą mieć te same wymiary, aby całość dobrze się układała i nie przeszkadzała. W zestawach znaleźć można również poduszki, choć wielu specjalistów uważa, że maluszki powinny spać na płaskiej powierzchni. Rodzice mają do wyboru propozycje w rozmiarze 40×60 cm lub 40×50 cm. Odpowiednia kołderka przede wszystkim zapewni maluszkowi poczucie bezpieczeństwa i ciepło. Będzie również komfortowa dla rodziców.

Pościel dla niemowlaka – rodzaje materiałów

Niezwykle istotne będzie znalezienie pościeli, która jest wykonana z najlepszej jakości materiałów. Powinna ona zapewniać małemu ciałku oddychalność oraz komfort i dlatego właśnie najczęściej rodzice sięgają po bawełnę pozbawioną jakichkolwiek domieszek. Poza tym w modzie są także produkty z perkalu, a także satyny. Taka pościel może być prana w pralce, nie zniszczy się szybko i się nie elektryzuje. Warto oczywiście pamiętać o tym, by pościel prać w dedykowanych detergentach. Poza tym jest przyjemna w dotyku, co jest niezwykle ważne dla delikatnej skóry maluszka. Szeroki wybór pościeli do łóżeczka dla niemowlaka znajdziesz na https://mamaville.pl/posciel-dla-niemowlat-89.

Elementy pościeli – jakie wybrać dla niemowląt?

Sama pościel dla niemowlaka to szereg różnych elementów, które sprawdzają się na co dzień. Z zestawie warto mieć prześcieradło dopasowane do materaca – najlepiej z gumką, bo to praktyczne rozwiązanie. Poza tym przyda się lekka hipoalergiczna kołdra uszyta z naturalnych materiałów, dopasowana rozmiarem poszewka oraz ewentualnie poduszka. Powodzeniem cieszą się również ochraniacze, które minimalizują ryzyko kontuzji. Takie gotowe zestawy prezentują się pięknie, ponieważ bardzo często są elegancko wykończone, wykorzystują motywy dziecięce i wprowadzają niezwykły klimat w strefę dziecka. A przede wszystkim to właśnie łóżeczko będzie jej najważniejszym elementem. Przynajmniej na początku.

Najczęściej pościel dla niemowląt kupuje się w sklepach z akcesami do pokoju dziecięcego. To mniejsze lub większe zestawy, które można dopasować zarówno do swoich faktycznych potrzeb, jak i do stylistyki wnętrza. W efekcie niektóre komplety są bardzo rozbudowane i producenci oferują nawet designerskie baldachimy, które w jakiś sposób chronią maluszka na przykład przez przeciągiem lub światłem. W praktyce to życie zweryfikuje, co tak naprawdę nam się przydało. Poszewek na kołderkę i prześcieradeł warto mieć po kilka sztuk. To pewniak!