Wielkanocne dekoracje – zrób je razem z dzieckiem

Wielkanocne dekoracje - zrób je razem z dzieckiem

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, więc już dziś warto zastanowić się nad tym, jak zaangażować w przygotowania do niej naszą pociechę. Doskonałym sposobem na to jest wspólne robienie dekoracji. To nie tylko pomysł na spędzenie wolnego czasu, ale również rozwój wyobraźni dzieci oraz ich zdolności manualnych. Jakie dekoracje można przygotować? Podpowiadamy.

Dekoracje wielkanocne na kubkach i puzzlach

Do wykonania oryginalnych dekoracji wielkanocnych z udziałem dziecka nie trzeba wiele – wystarczy pomysł i skorzystanie z usług dobrej firmy, która wesprze nas w jego realizacji. I tak, bardzo ciekawym ozdobnikiem wnętrza może stać się własnoręcznie wykonany przez malucha rysunek. Mogą się na nim znaleźć kurczaczek, pisanki, bazie, a może rodzina przy świątecznym śniadaniu? Tak naprawdę ograniczeniem motywu jest jedynie wyobraźnia. Praca malucha może stać się ozdobą ściany, ale niekoniecznie.

Wielkanocne dekoracje - zrób je razem z dzieckiem

Niebanalnym pomysłem, a przy tym przyczyniającym się do tego, że dziecko poczuje, że jego dzieło jest wyjątkowe, będzie sfotografowanie go i zamieszczenie np. na kubku ze zdjęciem. W firmie FotoPrint.pl można zamówić nawet specjalne kubki dla dzieci.

Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby rysunek pojawił się na breloku ze zdjęciem. Możemy dać go dziecku przyczepić np. do torebki mamy czy plecaka taty. Dziecko na pewno będzie dumne, że oprócz tego, że zrobiło dekorację, rodzic z chęcią prezentuje ją światu.

Wielkanocne dekoracje - zrób je razem z dzieckiem

Świetnym pomysłem jest również wykonanie puzzli na zamówienie, na których pojawi się wspomniany rysunek. Tego rodzaju gadżet spełni nie tylko rolę dekoracji, ale również stanie się ciekawym sposobem na zorganizowanie zabawy jeszcze długo po świętach.

Wielkanocne dekoracje - zrób je razem z dzieckiem

Pisanki

Nic tak nie cieszy, jak własnoręcznie robiona dekoracja, a pisanki właśnie się w taką formę wpisują. Co ważne, mamy niezliczone sposoby ich ozdabiania, więc możemy je dostosować do wieku dziecka. Młodsze maluchy na pewno będą miały wiele frajdy z malowania jajek farbami. Nieco starszym można zaproponować oklejanie ich muliną albo też ozdabianie jajek ze styropianu za pomocą szpilek i cekinów. Najważniejsze jest to, aby połączyć dobrą zabawę z predyspozycjami i upodobaniami dziecka. Jego zadowolenie – gwarantowane!

Wielkanocna girlanda

Do jej przygotowania wystarczą jedynie nożyczki, kolorowy papier, dziurkacz, ozdobny sznurek oraz odrobina cierpliwości. W zależności od tego, w jakim wieku jest nasze dziecko, zdecydujmy czy samo ma już wycinać motywy na girlandę. A może właśnie jest to dobry moment ta to, aby ćwiczyć robienie wycinanek i pracę z nożyczkami?

Jajeczka z rzeżuchą

Do przygotowania tej dekoracji potrzebne nam będą: kilka skorupek po jajkach (najlepiej, jeśli 2/3 skorupki nie będzie pęknięte), wata i nasiona rzeżuchy. Wystarczy, że do skorupki włożymy watę, zasypiemy ją ziarenkami, podlejemy i poczekamy, aż pojawią się pierwsze kiełki. Nasze dziecko na pewno zaangażuje się w ten proces. To także dobra nauka cierpliwości.

Jak widać, połączenie wielkanocnych przygotowań z dobrą zabawą jest możliwe. Wystarczy odrobina zaangażowania połączona ze szczyptą kreatywności oraz dostosowanie wykonania dekoracji do wieku dziecka.