Peeling mechaniczny może dokładnie oczyścić skórę i zlikwidować różne niedoskonałości. Jednym z zabiegów tego typu jest mikrodermabrazja diamentowa. Na czym polega tego typu zabieg kosmetyczny? Jakie daje efekty?
Mikrodermabrazja to ogólna nazwa oczyszczającego zabiegu kosmetycznego, którego celem jest mechaniczne usunięcie wierzchniej warstwy naskórka przez kontrolowany strumień kryształków złuszczających lub obracające się głowice wyposażone w kryształy tego typu.
Jednym z rodzajów mikrodermabrazji jest mikrodermabrazja diamentowa, podczas której wykorzystuje się specjalne głowice diamentowe. Co warto wiedzieć o tego typu procedurze?
Czym jest mikrodermabrazja diamentowa?
Do zabiegu mikrodermabrazji diamentowej wykorzystuje się specjalne urządzenia, które wyposażone są w głowice złuszczające wyposażone w syntetyczne albo naturalne diamenty.
Urządzenia te działają dwukierunkowo, czyli jednocześnie złuszczają skórę, a przy tym natychmiast „odkurzają” złuszczony naskórek wraz z zanieczyszczeniami. Z tego powodu metoda ta nazywana jest również bezpyłową. W rezultacie jest to zabieg cechujący się wysokim komfortem dla klientów.
Wskazania do mikrodermabrazji diamentowej
Mikrodermabrazja tego typu może być wykonana u osób ze wszystkimi typami skóry, poza skórą bardzo wrażliwą, naczynkową, z trądzikiem różowatym. Polecana jest przede wszystkim dla osób ze skórą mieszaną, tłustą, która jest zanieczyszczona i wymaga dogłębnego oczyszczenia.
Wśród głównych wskazań do mikrodermabrazji diamentowej znajdują się:
- zaskórniki
- trądzik
- rozszerzone pory
- zszarzały naskórek
- zrogowacenia skóry
- przebarwienia
- skóra pozbawiona blasku i witalności
- pierwsze oznaki starzenia się skóry – płytkie zmarszczki, obniżona elastyczność
Warto wskazać, że mikrodermabrazja diamentowa używana jest także na ciało, w tym przede wszystkim na cellulit oraz na rozstępy.
Zabieg ten może być prowadzony również wraz z innymi procedurami kosmetycznymi i medycyny estetycznej, ponieważ poprawia wchłanianie substancji aktywnych zawartych w preparatach, wzmacnia działanie lasera, fal radiowych.
Więcej informacji o różnych zabiegach kosmetycznych i medycyny estetycznej, z którymi współpracuje diamentowa mikrodermabrazja, można poczytać na stronie: http://www.twojenogi.pl/.
Jak przebiega mikrodermabrazja diamentowa?
Przed rozpoczęciem zabiegu skóra jest oczyszczana – wykonywany jest demakijaż. Następnie specjalista przystępuje do wykonania procedury.
Zabieg polega na zastosowaniu odpowiedniego urządzenia, które posiada głowicę wyposażoną w kryształy diamentowe. W trakcie pracy głowica obraca się i ściera naskórek, a także zbiera zanieczyszczenia, a „odkurzacz” zasysa wszystkie nieczystości.
Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym, który jest także bezpieczny dla skóry. Bezpośrednio po procedurze na skórze może pojawić się delikatny rumień, ale zanika on po paru godzinach.
Jak często wykonywać zabieg?
Mikrodermabrazja diamentowa zapewnia bardzo dobre rezultaty już po pierwszym zabiegu. Skóra jest oczyszczona, jaśniejsza, bardziej witalna i pełna blasku. Niedoskonałości są mniej widoczne – zmarszczki są spłycone, pory oczyszczone, a wypryski pojawiają się rzadziej.
Aby uzyskać najlepsze efekty, zabieg może być powtarzany. Zaleca się, aby wykonywać zabieg nie częściej niż raz na 3-4 tygodnie.
Gdzie można wykonać mikrodermabrazję diamentową?
Aktualnie mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem, który dostępny jest w wielu gabinetach medycyny estetycznej oraz gabinetach kosmetycznych działających w całym kraju.
Koszt wykonania procedury to zazwyczaj od 100 do 200 złotych w zależności od wybranego gabinetu.
Leave a Reply