Sztuka wyboru sukienki na wesele

Sukienki weselne

Każda z nas poszukuje sukienki na wesele, która pozwoli na pełną swobodę ruchu i sprawi, że poczucie własnej atrakcyjności poszybuje w górę. Pozornie może wydawać się to prostym zadaniem, w praktyce jednak rzadko takie jest. Z jednej strony duży wybór w sklepach jest zaletą, z drugiej natomiast skutecznie utrudnia wybór tej jednej, która spełni wszystkie oczekiwania jednocześnie. Przed udaniem się na zakupy warto więc zapoznać się z kilkoma najważniejszymi zasadami, które być może nieco ułatwią ten trudny wybór.

Sukienki na wesela a panująca pora roku

Pierwszą zależnością jest zdecydowanie panująca pora roku, sezon weselny zazwyczaj rozpoczyna się w kwietniu i trwa aż do października, więc są to aż 3 pory roku. Dopasowanie kreacji do panujących warunków atmosferycznych jest więc bardzo istotne, i tak na przykład sukienki z odkrytymi ramionami sprawdzą się latem i późną wiosną, zapewnią chłód i umożliwią przy okazji ekspozycję zdobytej opalenizny. Im chłodniej na zewnątrz, tym rękaw powinien być dłuższy, oczywiście można okryć się żakietem lub kurtką, jednak zaburza to z pewnością efekt elegancji i zakrywa w pewien sposób kreację. Drugim aspektem, równie ważnym jest kolorystyka. Na ślubach i weselach panuje pewien dress code, którego każda kobieta powinna przestrzegać, by uniknąć nieprzyjemnej wpadki. Panowie w tym przypadku mają pełną swobodę, Panie natomiast powinny unikać sukienek na wesele w kolorach czarnym oraz białym, właściwie wiąże się z tym wiele przesądów, ale czasami lepiej dmuchać na zimne. Pozostała paleta barw jest jak najbardziej mile widziana, najlepszym rozwiązaniem i z pewnością bezpiecznym będzie wybór sukienki w stonowanym kolorze. Z pewnością w sklepie Navona każda z Pań będzie mogła znaleźć model sukienki weselnej odpowiedniej dla siebie i zgodnej z obowiązującymi trendami.

Sukienki na wesele

Fason i rozmiar – największe rozterki

Z uwagi na konieczność dopasowania odpowiedniego rozmiaru sukienki na wesela konieczne jest dokonywanie zakupów stacjonarnie, ponieważ podawane wymiary nie zawsze odzwierciedlają konkretny rozmiar. Drugą ewentualnością jest przymiarka sukienki w stacjonarnym sklepie, a zamówienie identycznej w sieci – sklep Navona jest w tej kwestii trafnym wyborem. Sukienki na wesela nie mogą być z pewnością zbyt opięte, efekt nie jest wówczas z pewnością zadowalający, może być nawet odpychający. Podczas zabawy weselnej liczą się swobodne ruchy, a jest to uniemożliwione, gdy rozmiar sukienki weselnej jest niewłaściwie dopasowany. Podobnie wygląda sytuacja z nieprawidłowo dobranym fasonem, w tym przypadku kluczowa jest figura, a właściwie jej poszczególne części. Nie zawsze sukienka, którą widzimy na kimś bliskim, na modelce, czy na wieszaku będzie dobrze wyglądała na nas, dlatego konieczne staje się przymierzenie po jednej sukience z każdego fasonu, by łatwiej było wybrać ten najbardziej odpowiedni dla siebie samej. Dopiero po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw można dokonać ostatecznego wyboru, może to być fason bombki, rozkloszowany, dopasowany, prosty oraz długi.