Jak wybrać strój na WF?

stroj na wf

Strój na WF to jedno z najważniejszych akcesoriów, jakie dziecko zabiera ze sobą do szkoły. Bez stroju często nie może wziąć nawet udziału w zajęciach, ale nawet mając strój, ale nieprawidłowo dobrany, może szybko zniechęcić się do ćwiczeń. Jak wybrać odpowiedni strój do ćwiczeń? Co musi znaleźć się w komplecie na WF? Odpowiadamy!

Strój na WF – co koniecznie musi zawierać?

Koszulka, którą dziecko zabierze ze sobą na lekcje WF, powinna być stworzona z oddychającego, szybkoschnącego materiału. Ubrania, które zatrzymują wilgoć przy ciele, szybko zaczną dziecku przeszkadzać. Mogą także wywoływać podrażnienia. Warto sięgnąć po ubrania funkcjonalne, stworzone specjalnie do uprawiania sportu- są nie tylko wyjątkowo wygodne, ale także lekkie.

Dobrze jest celować w nieco szersze fasony koszulek, które nie będą krępować dziecięcych ruchów. Wybierając koszulkę, pamiętaj także, aby najpierw sprawdzić wymagania szkoły. Często dopuszczalne są tylko koszulki białe lub tylko z rękawkami.

Dół od stroju, tak samo, jak i koszulka, powinien być wygodny i umożliwiać swobodny zakres ruchu. Wybierając dresy do gimnastyki, zwróć uwagę na to, w jaki sposób trzymają się na ciele. Pamiętaj, by guma była szeroka i dopasowana do ciała dziecka- zbyt ciasna będzie się wżynać podczas ćwiczeń. Dziecko może potrzebować zarówno długich, jak i krótkich spodenek na WF. W przypadku długich spodni warto pomyśleć nad modelem ze ściągaczami w nogawkach, dzięki którym strój będzie trzymał się w odpowiednim miejscu ciała. U dziewczynek można wziąć pod uwagę także sportowe legginsy do ćwiczeń. Często oprócz długiego dresu, dzieciom przydają się także bluzy, które mogą wykorzystać, zanim rozgrzeją ciało podczas ćwiczeń. Wysokiej jakości komplety dresowe znajdziesz w sklepie Decathlon. Są nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Z pewnością przypadną dziecku do gustu.

Buty na WF powinny być dobrane do aktywności dziecka. Inne będą potrzebne do ćwiczeń na hali, inne na zajęcia w plenerze. Wciąż za rzadko przywiązuje się wagę do odpowiedniej amortyzacji obuwia na WF, a odpowiednia stabilizacja stopy to podstawa, jeśli chcesz zapewnić dziecku zdrowy i bezpieczny ruch. Obuwie powinno także być przyczepne, czyli nie ślizgać się po nawierzchni. Często szkoły wymagają jasnej podeszwy obuwia – warto być na to gotowym i zawczasu poszukać odpowiedniego modelu buta z jasną, niepozostawiającą śladów, podeszwą. Dla najmłodszych dzieci warto wybierać modele na rzepy. Przerwy są zwykle krótkie, a dzieciom często brak jeszcze wprawy w wiązaniu sznurowadeł. Takie buty będą dla nich znacznym ułatwieniem.

Strój na WF- na co jeszcze zwrócić uwagę?

Strój na WF nie może być tylko funkcjonalny, ale musi się także dziecku podobać. Niemodne dresy czy buty z pewnością nie zachęcą go do aktywności. Z tego powodu warto wybrać się na zakupy wraz z dzieckiem i wziąć jego zdanie pod uwagę. Należy pamiętać, by wybierać strój lekki i taki, który nie wymaga każdorazowego prasowania – dziecko będzie go nosić cały dzień przy sobie w worku lub plecaku, więc po kilku godzinach z pewnością nie będzie się prezentował tak, jak po wyjęciu z szafy.

Warto także zainwestować w wytrzymały worek na strój na WF. To dobry moment na oddanie dziecku sterów, worek może mieć dowolną grafikę, ale niech posiada gruby materiał, najlepiej taki, który nie przemaka.

Strój na WF ma przede wszystkim zachęcać dziecko do sportu – zarówno wygodą, jak i wyglądem. Na pierwszym planie powinna być jego jakość, dlatego nie bój się zainwestować w wytrzymałą sportową odzież, w końcu powinna starczyć maluchowi przynajmniej na jeden rok szkolny.