Zaopatrz się w odpowiedni wózek na zbliżające się wiosenne spacery

wozek dla dziecka

Wiosna to chyba najbardziej wyczekiwana pora roku. Wszystko budzi się do życia. Dni stają się dłuższe i cieplejsze. To wymarzone warunki na długie spacery z dzieckiem. Zaopatrzenie się w odpowiedni wózek sprawia, że wyjścia na dwór są przyjemnością dla dziecka i opiekuna. Na co zwrócić uwagę przy wyborze spacerówki? W jakim siedzisku dziecku będzie wygodnie? Co zrobić, aby pogoda nie zepsuła radości ze spaceru? Jaka budka równie dobrze chroni przed deszczem i wiatrem, co przed słońcem? Co z bezpieczeństwem dziecka? Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze spacerówki i znaleźć opcję dla siebie i dziecka.

Gdyby dzieci same wybierały wózki na spacery, chciałyby wygodnego siedziska, na odpowiedniej wysokości. Powinno być z niego dobrze widać, bo świat jest bardzo ciekawy. Jak już zmęczą się poznawaniem, chcą odwrócić się na bok i w zaciszu uciąć sobie krótką drzemkę. A może nawet pospać trochę dłużej? I żeby ulubiony pluszak do przytulania był blisko. O resztę niech zatroszczą się rodzice, oni wiedzą najlepiej.

Bezpieczne wózki spacerowe

Warto sprawdzić rodzaj pasów do zapinania dziecka. Powinny być pięciopunktowe, miękko obszyte, bez drażniących krawędzi i przeszyć. Bardzo ważne, aby dziecko samo nie było w stanie się rozpiąć i wyswobodzić się z pasów. Zamek powinien być trudny do pokonania dla malucha, ale wygodny dla dorosłych. Istotnym wyposażeniem jest pałąk zabezpieczający przed wypadnięciem malucha podczas spaceru. Zazwyczaj wózki spacerowe mają hamulec i blokadę kółek. O więcej zabezpieczeń, warto zapytać w sklepie internetowym z wózkami dla dzieci hoplano.com

Komfortowe wózki na spacery z regulacją kąta nachylenia siedziska

Regulacja siedziska, możliwość ustawienia kąta nachylenia oraz ułożenie na płasko zapewnią dziecku wygodę podczas siedzenia, leżenia oraz spania. W użytkowaniu sprawdza się przekładane siedzisko, przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Regulowany podnóżek docenią dzieci nieco większe i starsze, gdy zaczną do niego dosięgać nóżkami.

Wygodne, wielofunkcyjne wózki spacerowe powinny mieć duże budki. Najlepsza jest wielostopniowa, do regulowania w zależności od pogody i potrzeb dziecka. Materiał powinien oddychać i mieć zabezpieczenie UV, aby nie tracił koloru na słońcu.

Na zakończenie istotna informacja dla rodziców z dziećmi, którzy korzystają z komunikacji miejskiej. Z pewnością docenią lekkie spacerówki o kompaktowej konstrukcji, z możliwością składania jedną ręką.