Jak wybrać butelkę do karmienia?

Jak wybrać butelkę do karmienia?

Karmienie mlekiem modyfikowanym wymaga posiadania odpowiedniej butelki do karmienia. W przypadku karmienia piersią, mamy posiłkują się butelką podczas napajania dziecka wodą. Jest ona nieodłącznym elementem każdego niemowlaka. Rynek oferuje niezliczoną ilość produktów dedykowanych najmłodszej grupie wiekowej. Podobnie jest z butelkami. Decydując się na ich zakup, warto prześledzić rankingi najbardziej popularnych butelek (butelka Mimijumi, butelka canpol babies i inne) oraz poznać kryteria ich doboru.

Ranking topowych butelek – butelka canpol babies, Mimijumi i inne

Jedną z najbardziej polecanych butelek na początek karmienia jest butelka Canpol Babies. Została wykonana z wysokiej jakości materiału, dzięki czemu, jest zupełnie bezpieczna i wytrzymała. Świetnie sprawdzi się podczas karmienia mieszanego. Zaprojektowano ją zgodnie z wytycznymi, pochodzącymi od doświadczonych mam. Dodatkowo, posiada funkcję antykolkową. Można ją podłączyć do laktatora manualnego lub elektrycznego.

W topowych rankingach miejsce na szczycie zajmuje butelka Mimijumi, która została stworzona i zaprojektowana na wzór naturalnej piersi matki. Posiada ona szczególne uznanie wśród mam, które nie mogły samodzielnie karmić swoich dzieci. Budowa butelki została oparta na fizjologicznej dynamice procesu karmienia. Smoczek został wykonany z niezwykle delikatnego i przyjemnego w dotyku silikonu, który wyglądem przypomina pierś mamy.

Eco Viking to butelka, ciesząca się dużym uznaniem wśród rodziców. Została zaprojektowana ze specjalistycznego szkła, który nie przenosi i nie utrzymuje jakichkolwiek zapachów. Materiał butelki jest bardzo odporny na różnego rodzaju zarysowania oraz wysokie temperatury. Została ona wzmocniona osłonką, która chroni przed uszkodzeniem w trakcie upadku.

Butelka do karmienia

Butelka szklana czy plastikowa?

Zarówno butelka szklana jak i plastikowa ma swoich zwolenników. Za najbardziej bezpieczną dla niemowląt uznaje się butelkę szklaną. Jest to udowodnione tym, że łatwiej ją wyparzyć i jest znacznie odporniejsza. Minusem butelki wykonanej ze szkła jest jej waga oraz wysokie ryzyko stłuczenia. Butelki plastikowe posiadają lepsze właściwości izolacyjne, dzięki czemu mleko znajdujące się w nich, pozostaje dłużej ciepłe. W porównaniu do butelek szklanych są dużo lżejsze i wytrzymalsze na uszkodzenia.

Jaki smoczek wybrać do butelki?

Integralnym elementem każdej butelki jest smoczek. Dokonując jego wyboru należy uwzględnić jaki ma kształt oraz z jakiego materiału został wykonany. Najczęściej spotykane są smoczki lateksowe i silikonowe. Pierwsze z nich są bardzo miękkie, ale szybciej się zużywają. Smoczki silikonowe będą służyły znacznie dłużej i cechują się tym, że są znacznie twardsze. Istotny jest także kształt i rozmiar smoczka, musi być on dostosowany do aktualnego wieku dziecka.

Czym jest butelka antykolkowa?

Butelka antykolkowa służy temu, by dziecko w trakcie jedzenia nie połykało powietrza. Najczęściej producenci wykorzystują w butelkach specjalistyczny smoczek, który w trakcie jedzenia napełnia się pokarmem do pełna. Dzięki temu powietrze nie przenika do brzuszka maleństwa. Występują również butelki antykolkowe, które wyposażane są w profesjonalne systemy do odpowietrzania. Systemy te chronią przed pojawianiem się we wnętrzu butelki pęcherzyków powietrza.