Jak uchronić dziecko przed ukąszeniami owadów?

Ochrona dziecka przed ukąszeniem

Małe dzieci uwielbiają aktywnie spędzać czas na podwórku, jednak rodzice są wtedy pełni obaw ze względu na liczne niebezpieczeństwa, które czekają na ich pociechy. W okresie wiosenno – letnim maluchy są przede wszystkim narażone na ukąszenia przez owady, niektóre niestety mogą skończyć się nawet na szpitalnej izbie przyjęć, dlatego warto wcześniej odpowiednio się zabezpieczyć i przynajmniej zminimalizować skutki ukąszenia.

Jak chronić dziecko przed komarami?

Komary atakują najczęściej wieczorami oraz w porze nocnej, gdy maluchy śpią, dlatego należy głównie skupić się na zabezpieczeniu okien i drzwi balkonowych poprzez montaż szczelnej moskitiery. Sprawdzonym sposobem są także różnego rodzaju urządzenia ze specjalnym zapachowym wkładem, które podłącza się do gniazdka w sypialni dziecka. Na rynku można także znaleźć specjalne plasterki zapachowe, które należy przykleić do dziecięcego wózka lub łóżeczka, a także kolorowe opaski z odstraszającym komary zapachem, które sprawdzą się już u nieco starszych dzieci. Na tej stronie znajdziesz także domowe sposoby na odstraszenie komarów.

Jak chronić dziecko przed kleszczami?

Kleszcze to bez wątpienia jedne z najbardziej niebezpiecznych owadów dla małych dzieci, dlatego najlepiej starać się ograniczać do minimum wyjścia do lasu, czy parków w sezonie. Oczywiście może być to dosyć trudne dla rodzin, które uwielbiają spacery i zabawy na łonie natury, dlatego dobrze zadbać o odpowiednią ochronę, a także dokładnie sprawdzać ciało malucha po powrocie do domu. Z dostępnych na rynku produktów można wymienić różnego rodzaju spraye, opaski na rękę, a nawet ultradźwiękowe odstraszacze.

Jak chronić dziecko przed osami i pszczołami?

Jak każdy wie, małe dzieci lubią odkrywać nowe miejsca i różnego rodzaju zakamarki, w których niestety często może znajdować się gniazdo os lub pszczół. Bieganie boso po trawie również kojarzy się z beztroską zabawą, jednak może niestety skończyć się wbitym do nóżki żądłem. Niestety w przypadku tych owadów można jedynie starać się unikać miejsc, w których mogą się pojawić, a także chronić pomieszczenia domowe, zakładając specjalne siatki w oknach i drzwiach. Jeśli zauważone zostanie gniazdo os, pszczół lub szerszeni, to należy od razu je usunąć poprzez kontakt z odpowiednimi służbami.

W sytuacji, gdy mimo usilnych prób ochrony dziecka przed ukąszeniem, nie udało się w pełni zabezpieczyć skóry malucha, to warto mieć w domowej aptece specjalne preparaty, które znacznie przyspieszą gojenie powstałych bąbli, a także ograniczą ból i swędzenie. W drogeriach i aptekach można zakupić różnego rodzaju spraye oraz żele, nalezy jednak pamiętać, aby były to bezpieczne środki z przeznaczeniem do najmniejszych dzieci. Jeśli chodzi o kleszcze, to dobrze mieć w domu specjalne zestawy do ich bezpiecznego i całkowitego usuwania ze skóry.

Więcej podobnych porad znajdziesz w serwisie https://zdrowiewformie.pl, na który serdecznie was zapraszam.