Małe dzieci uwielbiają aktywnie spędzać czas na podwórku, jednak rodzice są wtedy pełni obaw ze względu na liczne niebezpieczeństwa, które czekają na ich pociechy. W okresie wiosenno – letnim maluchy są przede wszystkim narażone na ukąszenia przez owady, niektóre niestety mogą skończyć się nawet na szpitalnej izbie przyjęć, dlatego warto wcześniej odpowiednio się zabezpieczyć i przynajmniej zminimalizować skutki ukąszenia.
Jak chronić dziecko przed komarami?
Komary atakują najczęściej wieczorami oraz w porze nocnej, gdy maluchy śpią, dlatego należy głównie skupić się na zabezpieczeniu okien i drzwi balkonowych poprzez montaż szczelnej moskitiery. Sprawdzonym sposobem są także różnego rodzaju urządzenia ze specjalnym zapachowym wkładem, które podłącza się do gniazdka w sypialni dziecka. Na rynku można także znaleźć specjalne plasterki zapachowe, które należy przykleić do dziecięcego wózka lub łóżeczka, a także kolorowe opaski z odstraszającym komary zapachem, które sprawdzą się już u nieco starszych dzieci. Na tej stronie znajdziesz także domowe sposoby na odstraszenie komarów.
Jak chronić dziecko przed kleszczami?
Kleszcze to bez wątpienia jedne z najbardziej niebezpiecznych owadów dla małych dzieci, dlatego najlepiej starać się ograniczać do minimum wyjścia do lasu, czy parków w sezonie. Oczywiście może być to dosyć trudne dla rodzin, które uwielbiają spacery i zabawy na łonie natury, dlatego dobrze zadbać o odpowiednią ochronę, a także dokładnie sprawdzać ciało malucha po powrocie do domu. Z dostępnych na rynku produktów można wymienić różnego rodzaju spraye, opaski na rękę, a nawet ultradźwiękowe odstraszacze.
Jak chronić dziecko przed osami i pszczołami?
Jak każdy wie, małe dzieci lubią odkrywać nowe miejsca i różnego rodzaju zakamarki, w których niestety często może znajdować się gniazdo os lub pszczół. Bieganie boso po trawie również kojarzy się z beztroską zabawą, jednak może niestety skończyć się wbitym do nóżki żądłem. Niestety w przypadku tych owadów można jedynie starać się unikać miejsc, w których mogą się pojawić, a także chronić pomieszczenia domowe, zakładając specjalne siatki w oknach i drzwiach. Jeśli zauważone zostanie gniazdo os, pszczół lub szerszeni, to należy od razu je usunąć poprzez kontakt z odpowiednimi służbami.
W sytuacji, gdy mimo usilnych prób ochrony dziecka przed ukąszeniem, nie udało się w pełni zabezpieczyć skóry malucha, to warto mieć w domowej aptece specjalne preparaty, które znacznie przyspieszą gojenie powstałych bąbli, a także ograniczą ból i swędzenie. W drogeriach i aptekach można zakupić różnego rodzaju spraye oraz żele, nalezy jednak pamiętać, aby były to bezpieczne środki z przeznaczeniem do najmniejszych dzieci. Jeśli chodzi o kleszcze, to dobrze mieć w domu specjalne zestawy do ich bezpiecznego i całkowitego usuwania ze skóry.
Więcej podobnych porad znajdziesz w serwisie https://zdrowiewformie.pl, na który serdecznie was zapraszam.
Leave a Reply