Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz żeglarski?

oboz zeglarski

Lato to jedna z najpiękniejszych pór roku, dzięki której można fantastycznie spędzać czas. Dorośli nie mają tak dużo wolnego jakby chcieli. Jednak dwa tygodnie urlopu to zawsze szansa na odpoczynek. Z kolei dzieci mają o wiele więcej wolnego czasu od obowiązków szkolnych i nie tylko. Dwa miesiące wolnego to okazja do tego, aby dobrze spędzić czas. Rodzice powinni pomyśleć o tym, żeby wysłać dziecko na jakieś dodatkowe wakacje, wyjazd, jeżeli tylko mają ku temu możliwości. Dzięki temu będą mieli pewność, że dziecko się nie nudzi i dobrze spędza wolne chwile.

Wyjazd na Mazury

Wiele biur podróży z najróżniejszych miast organizuje obozy dla dzieci i młodzieży w różnym wieku. Wybierając taki wyjazd dla swoich pociech należy kierować się nie tylko jego wiekiem, ale również zainteresowaniami. Do wyboru często są obozy ogólne – nie ukierunkowane na żadne zadania. Tutaj liczy się na ogół aktywne spędzanie czasu, plażowanie, pobyt wśród rówieśników. Wiele biur podróży oferuje również wyjazdy tematyczne. Może dziecku spodoba się obóz sportowy z kierunkiem piłka nożna? A może ktoś wybierze coś o tematyce…magicznej? Dobrym pomysłem jest również obóz żeglarski. Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz, gdzie główne działania są zawsze skoncentrowane na wodzie?

Aktywny wypoczynek na żaglach

Obozy żeglarskie dla młodzieży organizowane są bardzo często. Powstają specjalne ośrodki wypoczynkowe zaraz przy samych jeziorach. To właśnie przy brzegu jeziora znaleźć można specjalne przystanie na żaglówki i jachty. Jeżeli dzieci mają się uczyć żeglować, to muszą mieć dostęp do dobrego sprzętu i instruktorów. Żeglowanie nie jest łatwe. Jednak opanowanie odpowiednich umiejętności i możliwość zdobywania kolejnych patentów jest mocno satysfakcjonująca – w szczególności dla młodych osób. Na Mazurach istnieje wiele wspaniałych ośrodków, gdzie można uczyć się żeglowania od najlepszych. Dziecko można samodzielnie zawieźć do takiego ośrodka wypoczynkowego. Istnieją również specjalne oferty, dzięki którym dzieci docierają na miejsce wypoczynku autokarem.

Co się dzieje na obozie żeglarskim?

Co dzieje się na takich obozach? Bardzo dużo. To przede wszystkim nauka żeglowania dla wszystkich adeptów, którzy po raz pierwszy będą mieli z tym styczność, jak również dla osób bardziej zaawansowanych. To także zabawy sportowe na lądzie, dzięki którym młodzi członkowie będą mogli zadbać o swoją kondycję, jak również współpracować w grupie. Żeglowanie to bardzo często współpraca grupowa, której można uczyć się w najróżniejszy sposób. Dzieci będą mogli wziąć również udział w ogniskach. Skoro zabawa przy blasku ognia, to pociechy muszą poznać również szanty, czyli tradycyjne pieśni żeglarskie. Dodatkowo obozowicze będą mogli poznać podstawowe węzły żeglarskie. Jak tylko będzie pogoda dopisywała całkiem możliwe, że zostanie zorganizowana prawdziwa bitwa morska zawsze przynosząca ogrom wspaniałego śmiechu wszystkim uczestnikom. Na takim obozie nikt na pewno nie będzie się nudził i tęsknił za swoim domem.