Jak poradzić sobie ze złamanym kluczem w zamku drzwi w pokoju dziecka

naprawa zamka

Zepsuty klucz w zamku drzwi to prosty, ale irytujący problem. Często jest to spowodowane poluzowanym lub zgubionym kluczem. Może to być również spowodowane wadliwym mechanizmem zamka. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest wymiana klucza na nowy, a jeszcze lepiej po prostu odłóż go z powrotem w odpowiednie miejsce i znów będzie działał. Niektóre z najczęstszych wyzwań, przed którymi stoją firmy w dzisiejszym świecie, to konieczność naprawy niektórych zamkniętych drzwi. Złamany klucz to problem, który pojawia się nagle i powoduje znaczne zamieszanie przez brak możliwości otwarcia i zamknięcia drzwi. Dlatego jest to sprawa, którą warto rozwiązać w sposób jak najszybszy – by móc normalnie funkcjonować. Klucz się złamał i utknął w zamku, co robić? Czy można go samemu wyciągnąć?

Czy warto samodzielnie wyciągnąć złamany klucz w zamku?

Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć samodzielnie usunąć złamany klucz w zamku. W tym celu możesz użyć narzędzia do wyciągania kluczy.

Istnieją dwa sposoby, aby spróbować usunąć złamany klucz w zamku. Pierwsza metoda wymaga posiadania innego pasującego klucza do danego zamka. Musisz umieścić go po drugiej stronie, ale nie za daleko, aby nie ryzykować złamania jego końcówki podczas wywierania na niego nacisku, więc bądź ostrożny! Jest szansa, że ten sposób zadziała i Twój problem zostanie szybko rozwiązany. Druga technika wymaga pęsety drucianej i pasty smarującej (oleju smarowego). Owińmy jeden koniec drutu wokół pękniętego segmentu klucza szczypcami lub kleszczami tyle razy, abyśmy mogli wyciągnąć to, co pozostało z pękniętego klucza – opór zewnętrzny napotkany podczas procesu usuwania można łatwo pokonać używając pasty smarującej.

Często przy pierwszym podejściu próbujemy samodzielnie wyjąć złamany klucz, ponieważ chcemy, aby problem został rozwiązany jak najszybciej. Jest to oczywiście możliwe, ale zależy to od sytuacji i rodzaju zamka. Jeśli w zamku utkwiła dłuższa część klucza i część z niego wystaje to nie powinniśmy mieć problemów z wyjęciem klucza – jeśli jednak tylko niewielka część została odłamana prosimy o kontakt z doświadczonymi ślusarzami oferującymi usługi otwierania zamków.

Pomoc doświadczonego ślusarza w wyjęciu złamanego klucza z zamka

Ślusarze z https://www.pogotowie-zamkowe-katowice-24h.pl to profesjonaliści, którzy mogą pomóc w każdym problemie związanym z zamkami. Można je wywołać, gdy zamek został złamany i nie można go otworzyć. Ślusarze to eksperci, którzy posiadają narzędzia i umiejętności wymagane do otwierania wszelkiego rodzaju zamków. Ślusarz może udzielić pomocy w przypadku złamania klucza. Zwykle otwierają zamek i usuwają złamany klucz z zamka.

W przypadku, gdy wszystkie wyżej wymienione metody nie przynoszą rezultatu, najlepiej jest wezwać specjalistę, który posiada wiedzę i potrzebne narzędzia. W ten sposób będą oni w stanie wyciągnąć nawet niewielki fragment klucza ze skomplikowanego zamka. Dodatkowo fachowiec sprawdzi, czy zamek wymaga wymiany, aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa; takie sytuacje nie powinny się już powtarzać w przyszłości. Awaryjne otwieranie zamków w Krakowie zapewnia szybką i fachową pomoc 24 godziny 7 dni w tygodniu.