Halloween’owe przyjęcie w pięciu krokach

organizacja przyjecia

Halloween jest coraz bardziej popularne w Polsce. Można to „święto” lubić lub nie, ale trzeba zaakceptować fakt, że tradycja ta – pochodząca z terenów dzisiejszej Irlandii – rozgościła się również w naszej kulturze. Dzień 31 października może być jednak okazją do świetnej zabawy – szczególnie w przypadku najmłodszych. Jeśli jesteś entuzjastą Halloween i chcesz, aby Twoje dzieci spędziły ten czas, niczym w amerykańskim filmie – koniecznie sprawdź nasz przepis na wspaniałe i straszne przyjęcie w pięciu krokach.

1. Dynie

Dynie to symbol i nieodłączny element Halloween. Geneza wykorzystywania tych warzyw sięga dawnych czasów i tradycji irlandzkich chłopów. Dziś wydrążona dynia ze światełkiem w środku zagościła na stałe w kulturze, a jej przygotowanie stanowi ciekawą formą kreatywnej zabawy dla całych rodzin, a nawet grup uczniów czy przedszkolaków.

W sezonie za dynie nie zapłacimy dużo, a dostaniemy ją praktycznie w każdym markecie. Potrzebna nam będzie tylko świeczka, nożyk i nieco wyobraźni. Powstałe lampiony będą stanowić wspaniały element dekoracji, a samo ich przygotowanie perfekcyjnie sprawdzi się jako zabawa podczas halloween’owego przyjęcia.

2. Stroje

Przebieranie się to bez wątpienia ulubiona przez dzieci halloween’owa tradycja. Maluchy uwielbiają różnego rodzaju stroje dla dzieci, zarówno te straszne, jaki i te, które przedstawiają ich ulubione bajkowe czy filmowe postacie. Stroje możemy oczywiście zrobić samemu, ale to już wymaga nieco więcej pracy i zaangażowana.

Pomysłów na stroje jest bardzo wiele. W sklepach znajdziemy różnorodne maski, peleryny oraz inne akcesoria. Jeśli jednak zajrzymy do internetu, to trafimy na całą kopalnię inspiracji oraz samych ofert z wyjątkowymi przebraniami. Warto usiąść ze swoim dzieckiem przed komputerem i poprzebierać w ofertach różnych producentów. Popularne sklepy z kostiumami oferują zarówno stroje dla dziewczynek oraz stroje dla chłopców, więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

3. Dekoracje

W dzisiejszych czasach moda na Halloween rozpowszechniła się niemal w całej Europie. Co za tym idzie, w sklepach już na miesiąc przed 31 października zobaczyć można wystawy pełne różnych, strasznych dekoracji. Warto pomyśleć o zakupie jakichś niedrogich akcesoriów, jak np. balony, figurki, papierowe nietoperze oraz inne dekoracje, które nadadzą naszemu przyjęciu niesamowitego klimatu. Ozdoby możemy także stworzyć samemu lub wspólnie z dziećmi. To również będzie świetna forma kreatywnej zabawy.

4. Słodycze

Zbieranie cukierków to jedna z głównych tradycji i zabaw podczas Halloween. Jeśli w Twoim sąsiedztwie również jest to popularne, to spodziewaj się odwiedzin przebranych dzieci. Powinieneś zatem zaopatrzyć się w różnego rodzaju słodycze i smakołyki. Na domowym halloween’owym przyjęciu też powinny pojawić się łakocie. Jeśli jednak nie jesteś zwolennikiem takiej dawki cukru w diecie dzieci, poszukaj w internecie przepisów na zdrowe zamienniki popularnych słodkości. Czasami wystarczą zwykłe owoce, jednak spragnione słodyczy dzieci mogą nie być do końca zadowolone, a w myśl zasady „cukierek albo psikus”, wiesz czym się to może skończyć, prawda?

5. Zabawy

Istnieje bardzo dużo ciekawych i zajmujących halloween’owych zabaw, takich jak: skakanie przez świeczki, by żadnej nie zgasić, wyławianie jabłek z miski wody czy wrzucanie orzecha do ogniska. Można też pobawić się w poszukiwaczy skarbów, kalambury czy zjadanie oponek zawieszonych na nitce. Możliwości jest bardzo wiele, wystarczy tylko odrobina pomysłowości.

Jeśli podczas przygotowywania niezapomnianego Halloween postąpisz godnie z naszą instrukcja, to „straszne” przyjęcie dla Twoich dzieci będzie wyśmienitą atrakcją i świetną zabawą. Pamiętaj, że Halloween wcale nie musi się kłócić z naszymi tradycjami, a do wszystkiego powinniśmy podchodzić ze zdrowym rozsądkiem. Dziecięcej radości przecież nigdy dość.