Dlaczego warto kupić wakacje w opcji last minute?

Wakacje last minute

Zagraniczne wakacje jeszcze do niedawna uznawane były za synonim luksusu i stanowiły wyznacznik statusu społecznego. Jednak na przestrzeni ostatnich lat wakacje za granicą stały się niezwykle przystępną cenową formą spędzania urlopu, w dużej mierze za sprawą ofert last minute, które biją rekordy popularności. Wakacje last minute to cały szereg korzyści, które pozwalają spędzić długo wyczekiwany urlop w dowolnym miejscu w Europie czy na świecie. Zatem dlaczego warto polować na oferty last minute?

Czym są wakacje last minute?

Czym różnią się wakacje last minute od standardowych wycieczek dostępnych w ofertach biur podróży? Last minute to nic innego jak możliwość wykupienia wakacji w ostatniej chwili, co jednak coraz rzadziej wiąże się z opcją wyjazdu zaledwie kilka dni po zawarciu umowy z pośrednikiem turystycznym. Oferty last minute >można wykupić nawet na kilka tygodni przed planowanym wyjazdem, co można uznać za ogromną zaletę. Niższa cena zagranicznej wycieczki najczęściej jest wynikiem chęci uzupełnienia listy uczestników przez biuro podróży lub rezygnacji osób, które zdecydowały się na wcześniejsze wykupienie oferty w standardowej cenie.

Wycieczki last minute – atrakcyjne ceny

Głównym powodem, dla którego wakacje last minute cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem jest oczywiście ich niższa cena w stosunku do ceny standardowej – rabat może sięgać nawet do 50% ceny wyjściowej. Jest to zatem niepowtarzalna okazja do tego, aby odwiedzić te kraje, do których podróż w normalnych okolicznościach wychodziłaby poza ramy naszych możliwości finansowych.

Oferty last minute – niska cena, wysoki standard

Niższa cena <wycieczki w opcji last minute wbrew pozorom nie oznacza mniej korzystnych warunków umowy z biurem podróży. Wykupując wyjazd zorganizowany w ostatniej chwili otrzymujemy takie sam standard wycieczki jak jej pozostali uczestnicy, którzy zdecydowali się na skorzystanie z oferty w jej cenie regularnej. Wakacje last minute nie tracą na swojej wartości i atrakcyjności, poza kilkoma ewentualnymi wyjątkami jak np. brak możliwości udziału w wycieczkach krajoznawczych zorganizowanych przez pośrednika w miejscu pobytu. O podobnych niedogodnościach powinniśmy zostać poinformowani przed wykupieniem wycieczki, jednak dla pewności warto dokładnie przeczytać umowę.

Last minute – duże możliwości wyboru

Mogłoby się wydawać, że limit kilku ostatnich wolnych miejsc determinujący dostępność poszczególnych opcji last minute przyczynia się do ich ograniczonego wyboru, to w rzeczywistości mamy do czynienia z bogactwem wycieczek last minute do najpopularniejszych krajów turystycznych, ale do nieco mniej oczywistych zakątków świata. Dzięki ofertom last minute do Włoch czy Hiszpanii można spełnić swoje podróżnicze marzenia i to bez obciążania portfela. W przypadku last minute należy liczyć się z koniecznością sprawnego załatwienia formalności czy reorganizacją obowiązków prywatnych i zawodowych. Jednak przyjemność ze spędzania urlopu w ciepłym, klimatycznym miejscu wynagradza drobne niedogodności.