Gdzie udać się z dzieckiem w Krakowie?

wycieczka do krakowa

Kraków jest miastem często odwiedzanym przez rodziny z dziećmi, między innymi dlatego, że zostało okrzyknięte mianem miasta Królów Polskich oraz posiada bogatą historię i kulturę. W wielu Krakowskich Muzeach zwiedzanie nie kosztuje ani grosza, a naprawdę można wiele się dowiedzieć, co szczególnie jest istotne w przypadku rodzin wielodzietnych. Jakie miejsca powinien uwzględnić przewodnik turystyczny po Krakowie dla dzieci?

Jakie miejsca musi zawierać przewodnik turystyczny po Krakowie?

Dziecięcy przewodnik turystyczny po Krakowie powinien być podzielony na dwie kategorie, a mianowicie edukacyjną oraz rozrywkową. Dzisiejszy artykuł skupi się bardziej na tym pierwszym aspekcie, związanym z nabywaniem wiedzy odnośnie miasta Kraków. By dzieci po powrocie z pobytu w tym mieście prezentowały ciekawą wiedzę, zdobytą w trakcie rodzinnego wyjazdu. Doskonałą ku temu okazją będzie wizyta w Muzeum Obwarzanka, Barbakanie, Podziemiach Rynku, Muzeum Archeologicznym czy też w Muzeum iluzji Krakil.

Żywe Muzeum Obwarzanka

Będąc w Krakowie któż z nas choć raz nie posmakował tego krakowskiego smakołyku? To nieodłączny symbol tego miasta. W Muzeum obwarzanka dzieci dowiedzą się czy obwarzanek jest tym samym, co precel oraz jak powstają słynne obwarzanki. Największą frajdę dzieci będą miały podczas rodzinnych weekendowych warsztatów, na których każdy ma możliwość upiec własnego obwarzanka. To idealny sposób na spędzenie czasu z dziećmi w Krakowa.

Mury obronne

Dzieci z pewnością zainteresują mury obronne, znajdujące się w samym centrum Krakowa w okolicach Rynku, które w przeszłości służyły do ochrony terytorium całego miasta. W okresie wakacyjnym jest możliwość zwiedzenia Barbakanu oraz wejść na pozostałości murów, znajdujących się przy Bramie Floriańskiej.

wycieczka do krakowa

Podziemia Rynku

Będąc w okolicach Krakowskiego Rynku warto zajrzeć do Podziemi, w których mieści się niezwykle interesujące muzeum. To inaczej rezerwat archeologiczny, który został utworzony w momencie renowacji nawierzchni rynku. To interaktywne muzeum, które przeniesie małych turystów w czasy średniowiecznego Krakowa.

Muzeum Archeologiczne

Bardzo ciekawym miejscem na mapie Krakowa jest Muzeum Archeologiczne, które znajdziemy podążając od Rynku w stronę Wawelu. To idealna przestrzeń dla małych pasjonatów archeologii i egipskich mumii. Mieszczą się tutaj naturalne, egipskie sarkofagi, papirusy oraz modele mieszkańców pierwotnych osad. To, co jest szczególne przyjazne dzieciom, że są wyodrębnione poszczególne stanowiska, które można bez problemu dotknąć. Mowa tutaj o rekonstrukcjach pradawnych przedmiotów i materiałów.

Muzeum Iluzji Krakil

To bardzo współczesne muzeum, które będzie interesujące zarówno dla nastolatków, przedszkolaków oraz nieco starszych turystów. To doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu razem z rodziną. Jest to dogodne rozwiązanie dla rodzin, które mają dzieci w różnym wieku, gdyż każdy z pewnością znajdzie coś fajnego dla siebie. To okazja do doświadczenia iluzji, barw oraz gry świateł. Muzeum ulokowano w pobliżu krakowskiej filharmonii.