Dla kogo polecane są twarde materace?

twarde materace

Wybór odpowiedniego materaca pozwala dobrze się wyspać i zregenerować całe ciało w nocy po męczącym dniu. Zdrowy sen wpływa natomiast na samopoczucie i kondycję psychiczną – niewyspanie może prowadzić do rozdrażnienia i gorszej wydajności w ciągu dnia. Jednym z czynników, które wpływają na jakość materaca, jest ich twardość, która powinna być dostosowywana indywidualnie. Sprawdźmy, dla kogo polecane są twarde modele!

Twarde materace dla osób o większej wadze

Twardość materaca zależy nie tylko od indywidualnych preferencji. Główne znaczenie przy jej wyborze ma waga użytkownika. W związku z tym twarde lub bardzo twarde materace najlepiej sprawdzą się dla osób o większej wadze – przekraczającej 100 kg. Wówczas zapewnią im one odpowiednie podparcie i nie będą uginać się pod ciałem użytkownika. Najlepszym rodzajem materaca sypialnianego o wysokim poziomie twardości są modele sprężynowe lub hybrydowe.

Materace wykonane wyłącznie z pianki mogłyby okazać się zbyt miękkie, jednak w połączeniu z nowoczesnymi sprężynami kieszeniowymi sprawdzą się doskonale. Sprężyny tego typu umieszczane są w osobnych kieszonkach, dzięki czemu działają niezależnie od siebie i uginają się wyłącznie w miejscach, w których oddziałuje na nie ciężar.

Dlaczego odpowiednia twardość materaca jest tak ważna?

Odpowiednio dobrana twardość materaca jest niezwykle istotna z wielu przyczyn. Ma ona wpływ na zdrowie i zachowanie odpowiedniej higieny snu, a co za tym idzie – ilość energii każdego dnia i samopoczucie. Zbyt miękki materac sprawia, że kręgosłup znajduje się w wyjątkowo niezdrowej pozycji – jest wygięty w pałąk. Tak obciążone stawy i mięśnie spinają się, zamiast rozluźniać w nocy i bardzo męczą. Choć zbyt twardy materac nie jest tak szkodliwy, jak zbyt miękki, również nie jest zalecany. Śpiąc na za twardym podłożu, mogą nasilać się punkty nacisku utrudniające właściwe krążenie krwi.

Co jeszcze warto wciąż pod uwagę przy wyborze materaca?

Chcesz, aby Twój materac zapewniał ortopedyczne podparcie dla Twoich pleców i wypełniał jego naturalne krzywizny, umożliwiając efektywną regenerację całego ciała? Korzystaj wyłącznie z oferty renomowanych producentów, takich jak Nowoczesne Materace. Ponadto zwracaj uwagę na dodatkowe właściwości, np.:

  • hipoalergiczność,
  • antybakteryjność,
  • zdejmowany, łatwy w czyszczeniu pokrowiec,
  • zdolność do termoregulacji,
  • wielowarstwowa konstrukcja.

Dzięki temu zapewnisz sobie zdrowy, spokojny sen każdej nocy, a wszystkie ranki będą pełne energii i motywacji do działania. Dobry materac będzie Ci służył i zapewniał komfort przez wiele lat, nie tracąc przy tym swoich właściwości.