Zabawki polecane na prezent dla dziewczynki

jakie zabawki dla dziewczynki

Jeśli chcesz, aby Twoja córka była zadowolona z prezentu, który od Ciebie otrzyma, powinien być on dobrze przemyślany. Zabawka musi być dostosowana do jej zainteresowań i upodobań, a także wieku, aby jej nie znudziła, a jednocześnie nie wykraczała ponad możliwości dziecka. W poniższym artykule przedstawiamy zestawienie najlepszych zabawek polecanych na prezent, z których każda dziewczynka będzie bardzo szczęśliwa!

Lalki bobasy

Małe dziewczynki uwielbiają lalki, zarówno te przypominające dorosłe kobiety, jak i bobasy. Zabawa nimi nie tylko pobudza wyobraźnię i kreatywność, ale też rozwija inne bardzo ważne umiejętności u dziecka, takie jak:

  • empatia i chęć pomocy,
  • opiekuńczość,
  • odpowiedzialność,
  • komunikacja.

Ponadto dziewczynki wówczas rozwijają w sobie umiejętności społeczne, a także wartości, którymi powinny kierować się w późniejszym życiu.

Akcesoria do zabawy w dom

Zabawa lalkami bobasami wiąże się z zabawą w dom, dlatego wszystkie akcesoria tego typu również doskonale sprawdzą się na prezent dla dziewczynki. Spośród nich warto wymienić zestawy z zabawkowymi mebelkami do kuchni i łazienek, sprzętami AGD, maszynami do szycia, toaletkami, a także przyrządami do prania czy sprzątania. Ponadto chętnie wybierane przez rodziców są również sklepy i kasy sklepowe, które pomagają maluchom w nauce liczenia lub poznawaniu nowych słów poprzez ciekawą zabawę.

Lalki Barbie 

Nie bez powodu niemal każda dziewczynka ma swoją ulubioną lalkę Barbie, z którą się nie rozstaje. Zabawa nimi pobudza mózg i – podobnie, jak w przypadku lalek bobasów – rozwija umiejętności społeczne. Co więcej, zestawy lalek tematycznych przedstawiających np. konkretne zawody mogą zainspirować Twoje dziecko, które odkryje w sobie nowe zainteresowania. Jeśli nie chcesz prezentować swojemu maluchowi kolejnej lalki, możesz zdecydować się na kupno dodatków do nich, takich jak ubranka i buciki, akcesoria do włosów, zwierzątka lub inne ciekawe zestawy.

Zestawy kreatywne

Wybierając prezent dla dziewczynki, najlepszych zabawek warto szukać w ofercie renomowanych sklepów z zabawkami, takich jak np. Kraina Misia Krzysia. Poza lalkami i innymi standardowymi zabawkami w ich ofercie znajdziesz także ciekawe zestawy kreatywne, które mogą składać się z przyrządów do malowania i rysowania, stylizacji paznokci, rozmaitych szablonów czy też artykułów do robienia sztucznych tatuaży. Niezależnie od wyboru zabawa nimi rozwija wyobraźnię, umożliwi Twoim pociechom odkrycie swoich talentów artystycznych, a także zainspiruje do wartościowego spędzania czasu.