Nawet zeszyt może mieć wartościowy wymiar dla dziecka, dlatego postaw na modne okładki, które podkreślą jego pasje oraz to, co lubi. Uwzględnij także praktyczność artykułu biurowego, jego wielkość, rodzaj oprawy oraz to, jak wygląda w środku. Co wziąć pod uwagę, przygotowując się do zakupu dziecięcych notatników?
Ważne, by zeszyty szkolne przetrwały próbę czasu, dlatego postaw na jakościowe okładki i dobre połączenie obwoluty z kartkami. Zwróć uwagę, czy na awersie bezproblemowo umieścisz imię i nazwisko ucznia. Dużą popularnością wśród młodzieży cieszą się egzemplarze z gotowym napisem przedmiotu. W młodszych klasach na obwolucie królują bohaterowie kreskówek i sportu.
Jaka okładka jest najlepsza?
Twarda oprawa zeszytu chroni go przed zniszczeniem, ale jest ciężka, co może mieć wpływ na ciężkość plecaka, a w konsekwencji na postawę, jeśli Twoje dziecko ma mocno napięty plan lekcji. Miękka obwoluta to niższa cena i waga zeszytu, co przekłada się na łatwiejsze przechowywanie. Minusem jest jednak podatność notatnika na zagięcia, zniszczenia i zalania, a przy niedbałym użytkowaniu nawet oderwanie się okładki. Ciekawą alternatywą są zeszyty z półtwardą obwolutą i one obecnie zyskują dużą popularność.
Jakie zeszyty kupić dziecku do szkoły?
Przed kupnem zrób listę, sprawdź, jakie rodzaje będzie potrzebować maluch, koniecznie zwracając uwagę na jakość kartek – im grubsze i bielsze, tym większa pewność, że pismo będzie czytelniejsze, a zeszyt estetyczniejszy, nawet po długim użytkowaniu. Z pewnością należy zakupić 16 i 32 kartkowe egzemplarze dla dziecka uczącego się w klasie 1-3. Im cieńszy zeszyt, tym lżejszy plecak szkolny. Wybieraj klasyczne zeszyty w kratkę, których potrzeba więcej, ponieważ będą idealne do większości przedmiotów oraz 2-3 egzemplarze w linie, do języka polskiego. Ciekawym rozwiązaniem dla dzieci uczących się odręcznego pisma i kaligrafii są zeszyty trójliniowe, dwukolorowe, co znacznie ułatwia i usprawnia proces nabywania nowej umiejętności. Jeśli dziecko ćwiczy stawianie liter na początek zamów modele z wąską linią.
Jakie zeszyty dla nastolatka?
Zeszyty dla nastolatków to szeroki wybór, w który wpisują się nie tylko tradycyjne formy A5, ale także modele większe i liczne notatniki. Wybieraj:
• klasyczne zeszyty A5,
• zeszyty profilowane do wybranego przedmiotu,
• zeszyty tematyczne z wybranym designem obwoluty,
• koło-zeszyty, zarówno w formacie A5, jak i A4.
Egzemplarze dla młodzieży są grubsze i mają 60 lub 96 kartek. Górna granica będzie odpowiednia w przypadku przedmiotów podstawowych – języka polskiego i matematyki. Zeszyty z mniejszą ilością kartek posłużą do notowania na lekcjach fizyki, chemii, historii i geografii. Czy zeszyt nastolatka będzie w kratkę, czy szeroką linię zależy od preferencji ucznia, podobnie jak wybór twardości okładki i jego szata graficzna.
Leave a Reply