Zadbana przyszła mama, czyli zabiegi kosmetyczne w trakcie ciąży

Przyszła mama

Czas ciąży jest dla zdecydowanej większości kobiet niełatwym okresem, podczas którego należy przygotować się na powitanie nowego członka rodziny, ale także zatroszczyć się o swoje zdrowie. Wtedy też nierzadko pojawiają się niedogodności takie jak puchnące nogi, bóle kręgosłupa i kolan czy wypryski na twarzy, będące skutkiem ubocznym burzy hormonalnej, zachodzącej w ciele przyszłej mamy. Jak w takim razie zadbać o swoje samopoczucie, aby czerpać radość z okresu oczekiwania na narodziny maluszka?

Pozwól sobie na chwile dla piękna i relaksu

Oprócz systematycznych wizyt kontrolnych u lekarza, kobieta nie powinna zapominać o swoich dotychczasowych rytuałach i potrzebach. Jeśli należały do nich spotkania z zaufaną kosmetyczką, to nie warto z nich rezygnować – zwłaszcza gdy były źródłem odpoczynku i radości. Dbanie o własne zdrowie psychiczne jest jednym z wielu istotnych elementów, o których kobieta w ciąży powinna pamiętać. Odprężenie, spokój, odczuwanie przyjemności i komfortu zdecydowanie będzie sprzyjać zdrowiu i kondycji zarówno przyszłej mamy, jak i dziecka, które przyjdzie na świat.

Co jest polecane kobietom w ciąży w gabinetach kosmetycznych?

Z samych wizyt u kosmetyczki nie trzeba rezygnować, ale konieczne będzie zawężenie wachlarza zabiegów, które można zaoferować kobiecie w ciąży. Takie kuracje jak mikrodermabrazja Warszawa czy inne większe miasto jest w stanie zaproponować, ale dopiero po upewnieniu się, że w danym przypadku nie okaże się to szkodliwe. Natomiast żaden profesjonalista nie powinien doradzać kobiecie w ciąży usuwania przebarwień laserem, radio frekwencji z użyciem prądu bądź drastycznego liftingu. Jest to grupa zabiegów zdecydowanie inwazyjnych. Dla kobiet w tym szczególnym stanie poleca się łagodniejsze, mające działanie odprężające i wyciszające. Niektóre zabiegi kosmetyczne opisane na stronie qcl.pl mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Na czym skupić się przy wyborze zabiegu?

Pomocną może okazać się odpowiedź na pytanie, dlaczego kobieta zdecydowała się udać do salonu kosmetycznego. Czy było to spowodowane chęcią zrobienia nowego manicure czy też efektem bolących, puchnących nóg? W przypadku dolegliwości ze strony kończyn dolnych, poleca się masaże z użyciem aromatyzujących olejków, dzięki którym następuje odpływ nagromadzonej chłonki do miejscowych węzłów chłonnych i usprawnienie przepływu krwi. Jeśli problem leży w pogorszeniu stanu skóry twarzy, dobrym wyborem jest oczyszczanie i złuszczenie naskórka przy użyciu delikatnych preparatów. W ostatnich miesiącach ciąży, kiedy nawet zawiązanie sznurówek butów może okazać się problematyczne, nie ma przeszkód, aby zapisać się na pedicure u kosmetyczki, zabieg z peelingiem, masażem stóp i nałożeniem lakieru hybrydowego.

Zobacz również domowe oraz profesjonalne metody na piękne dłonie!

W czasie ciąży ciało kobiety może reagować inaczej na kosmetyki czy zabiegi, które wcześniej nie przysparzały żadnych skutków ubocznych. Dlatego wtedy, paradoksalnie, normalną rzeczą stają się nowe alergie, nadwrażliwości czy zmiana preferencji zapachowych. W czasie wizyt w salonach kosmetycznych zdecydowanie warto poinformować osobę wykonującą jakiekolwiek czynności pielęgnacyjne o stanie, w jakim się znajdujemy – najlepiej już na samym początku wizyty. Wszelkie wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa warto skonsultować z ekspertami. Wtedy współczesna kosmetologia jest w stanie znacząco poprawić komfort życia przyszłej mamy w ciągu tych dziewięciu miesięcy.