Wyprawka kąpielowa dla dziecka – co wchodzi w jej skład?

wyprawka kapielowa

Opiekując się dzieckiem, warto mieć wszystkie najpotrzebniejsze produkty pod ręką. Kąpiel i zabiegi pielęgnacyjne będą przebiegać sprawniej, jeśli w domu jest odpowiednio skompletowana wyprawka dla niemowlaka. Co powinno się w niej znaleźć? Sprawdź sugerowane propozycje, które mogą ułatwić codzienność. 

Wyprawka kąpielowa – co przyda się w łazience?

W wyprawce kąpielowej podstawowym elementem jest wanienka. Nowoczesne produkty są profilowane, a często dodatkowo wyposażone w antypoślizgowe elementy, żeby zapewnić bezpieczeństwo. Warto zaopatrzyć się w termometr do kontroli temperatury wody – to pozwoli na stworzenie komfortowych warunków dla dziecka.

Każda wyprawka dla noworodka powinna mieć również miękki ręcznik. Na rynku jest wiele artykułów, które ułatwiają osuszanie pociechy. Najpopularniejsze są ręczniki z kapturkiem – dobrze chronią przed chłodem i przyjemnie otulają ciało oraz główkę.

Niektórzy rodzice decydują się na posiadanie w łazience przewijaka. Ciekawym akcesorium są również stelaże, dzięki którym da się ustawić miskę albo dziecięcą wanienkę wyżej, co zdecydowanie ułatwia rodzicom opiekę.

Dziecięca kosmetyczka – jakie produkty muszą znaleźć się w wyprawce?

Każda wyprawka dla noworodka powinna zawierać pieluszki. W zależności od upodobań rodziców mogą to być jednorazowe albo wielorazowe artykuły.

Wśród najważniejszych elementów niezbędnych do kąpieli są kosmetyki. Dostępne na rynku produkty są dedykowane do delikatnej skóry dziecka i przeznaczone do konkretnego wieku – z łatwością można znaleźć mydło, żel do mycia czy szampon idealny do codziennej pielęgnacji. Wybierając, warto skupić się na naturalnym składzie, który będzie hipoalergiczny i wzbogacony między innymi o środki nawilżające czy prozdrowotne substancje, jak propolis albo masło Shea.

Wyprawka niemowlęcia powinna być wyposażona również w zasypki, kremy, balsami i oleje. Warto mieć pod ręką niewielką apteczkę, gdzie znajdzie się między innymi maść na odparzenia. Niektóre maluchy wymagają też czesania, więc przyda się delikatny grzebień.

Akcesoria niezbędne w wyprawce dla niemowląt

Kiedy już dziecko jest wykąpane i odpowiednio wypielęgnowane przychodzi czas na ubranie pociechy. W zależności od pory kąpieli to może być piżamka, śpioszki albo dzienny strój. Ważnym elementem jest bawełniana czapeczka, która zakładana jest po wysuszeniu i dalej chroni główkę przed chłodem czy przeciągiem.

Dla trochę starszych dzieci istotną funkcję podczas kąpieli pełnią zabawki. Na rynku jest sporo propozycji, między innymi gumowe akcesoria, książeczki kąpielowe, kredki do malowania po wannie i wiele innych. Dostępne są również artykuły do ćwiczeń sensorycznych.

Dobrze skomponowana wyprawka kąpielowa znacznie ułatwi codzienną opiekę nad maluchem. Wszystkie potrzebne elementy będą blisko, bez konieczności szukania. Najlepiej mieć przygotowanych kilka zestawów ubrań, wtedy nawet podczas nagłego wypadku niezbędne akcesoria będą dostępne, na wyciągniecie ręki.