Ortezy na nadgarstek, przedramię, bark, kolano – sklep ortopedyczny SKIB-MED

sklep medyczny rehabilitacja

Nadgarstek, przedramię, bark czy kolano to części ciała, które mogą ulec przeciążeniom nie tylko podczas ćwiczeń, ale także, wtedy kiedy na przykład nasze dziecko wymaga tego, aby stale je nosić. Wówczas, aby unieruchomić taką część ciała i umożliwić jej regenerację, wykorzystuje się ortezy, zaliczane do stabilizatorów medycznych. Czym są ortezy i gdzie można je kupić? Podpowiadamy.

Czym jest orteza?

Orteza nazywana również stabilizatorem medycznym zaliczana jest do sprzętu ortopedycznego. Jej zadaniem jest stabilizacja i odciążenie stawów. Ortezy na nadgarstek mogą pełnić funkcję podobną do gipsu, a więc utrzymywać staw w stałej, niezmiennej pozycji, lecz są dużo bardziej wygodne dla użytkownika. 

Stabilizator medyczny wykonany jest z lekkich, oddychających materiałów. Dlatego też umożliwia oddychanie skórze, a przede wszystkim jej nie podrażnia. Dodatkowo ortezę można zdjąć na przykład na czas kąpieli, co znacznie ułatwia pacjentom utrzymanie higieny. Stabilizatory medyczne dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów, dzięki czemu bez problemu można dopasować odpowiedni produkt do leczonej części ciała pacjenta, jego wieku oraz wagi.

Kiedy potrzebna jest orteza na nadgarstek?

Orteza ze względu na to, że nieco blokuje ruchy między stawami, wspomaga nie tylko leczenie, ale i rekonwalescencję obszaru, na którym zostanie zastosowana. Orteza na nadgarstek może być potrzebna w sytuacji, kiedy doszło do nadwyrężenia stawu, jego zwichnięcia lub innego urazu. 

Stabilizator medyczny na nadgarstek przydaje się zarówno w mniej poważnych sytuacjach na przykład, wtedy kiedy przeciążyliśmy mięśnie i stawy forsującym treningiem czy poczuliśmy ból w nadgarstku podczas podnoszenia dziecka, ale i w poważniejszych przypadkach. Zalecenie noszenia ortezy może przekazać nam lekarz na przykład po zabiegu operacyjnym konkretnej okolicy, a także w przypadku dysfunkcji neurologicznych. Nierzadko po ortezy sięgają również pacjenci zmagający się z chorobami reumatologicznymi. Równie często produkty te stosowane są przez sportowców.

Gdzie kupić ortezę na nadgarstek, przedramię, kolano lub bark?

Niezależnie od tego, czy chcemy nosić ortezę prewencyjnie, z powodu kontuzji czy jest to zalecenie po zabiegu operacyjnym, produkt taki najlepiej nabyć w sklepie medycznym. Ortezy SKIB-MED to stabilizatory medyczne najwyższej jakości, które zanim trafią do sklepu, są dokładnie sprawdzane. Dodatkowo posiadają odpowiednie certyfikaty medyczne. Co więcej, kupując ortezy w sklepie medycznym, możemy liczyć na pomoc specjalistów w doborze odpowiedniego produktu.