Odzież ciążowa – jak dobrze wyglądać w czasie ciąży?

Odzież ciążowa – jak dobrze wyglądać w czasie ciąży?

Ciąża to szczególny czas w życiu każdej kobiety. Kobiece ciało ulega wielu przemianom, z których nie zawsze jesteśmy zadowolone. Niestety, na czas ciąży trzeba nieco przeorganizować garderobę i zaopatrzyć się w ubrania dla ciężarnych. Stan błogosławiony choć tak wyjątkowy, wiąże się z nowymi kształtami sylwetki, których w żaden sposób nie da się ukryć. Kobieta w ciąży rozkwita i wcale nie musi ubierać się w ubrania o trzy rozmiary za duże, które bardziej przypominają namiot niż kobiece ciuchy. Jak zatem ubierać się w ciąży? Ubrania ciążowe czy może standardowe? Pomagamy przyszłym mamom ubrać się z klasą.

Nie kupuj zbyt dużych ubrań

Kobieta w ciąży znacznie przybiera na wadze, co nie znaczy, że ma od razu kupować ubrania w rozmiarze XXL. Co z tego, że kupimy największy dostępny rozmiar spodni czy bluzki, skoro jej rękawy czy nogawki spodni sporo odbiegają od naszych rzeczywistych rozmiarów? Warto zainwestować w ubrania ciążowe, które projektowane są z myślą o większym „brzuszku”. Ubrania dla przyszłych matek mogą prezentować się z klasą i elegancją, wystarczy odpowiednio dobrać rozmiar naszej garderoby. Oczywiście każda z nas inaczej przechodzi ciążę, a kształt zaokrąglonego brzuszka może nieco różnić się od „standardowego”.

Pamiętaj, że Twoje ciało ciągle się zmienia

Zakup ubrań ciążowych to inwestycja na zaledwie kilka miesięcy, pod warunkiem, że nie szykujemy się do ponownego zajścia w ciążę. Brzuszek ciążowy z każdym kolejnym tygodniem przybiera większych rozmiarów, dlatego warto pamiętać o zakupie uniwersalnego rozmiaru. Warto również kupić ubrania z elastycznego materiału, który idealnie dopasuje się do coraz większego brzuszka.

Kiedy rozpocząć poszukiwania?

Póki mieścisz się w swoje „normalne” ubrania, nie musisz szybko biec do najbliższego sklepu z modą ciążową. Kobiety w ciąży zazwyczaj są tak podekscytowane nową rolą w swoim życiu, że zaraz po usłyszeniu dobrej nowiny chcą kupować nie tylko ubranka dla maluszka, ale również dla siebie. Nie można jednoznacznie określić, w którym miesiącu ciąży należy zacząć kompletować ciążową garderobę. Wszystko zależy od rozmiarów brzucha przyszłej mamy. Nie można przewidzieć, do jakich rozmiarów urośnie przez czas trwania ciąży. Należy regularnie sprawdzać, czy nasze ulubione dżinsy jeszcze się do czegoś nadają.

Wybierz wygodne spodnie

Wygoda w trakcie ciąży jest niezwykle ważna. Przyszła mama nie może chodzić w przyciasnawych spodniach, wpijających się w brzuch. Wygląda to nieestetycznie, a poza tym kobieta nigdy nie czuje się dobrze w czymś, co nie pasuje do jej sylwetki. Można zakupić specjalnie skrojone dżinsy ciążowe, można również nieco „przerobić” ulubione spodnie sprzed ciąży dokupując specjalny pas. Jego zadaniem jest pokrycie ciała materiałem wszędzie tam, gdzie go brakuje. Rozwiązanie niezwykle uniwersalne, ponieważ można go używać wymiennie w różnych modelach spodni.

Sukienki, sukienki i jeszcze raz sukienki

Kobiety ciężarne wprost uwielbiają sukienki, a to z bardzo prostego powodu. Są najwygodniejszą częścią garderoby. Założenie sukienki to zaledwie kilka sekund, podczas gdy włożenie spodni (zwłaszcza w dziewiątym miesiącu) graniczy z cudem. Dobrze dobrana sukienka nie ogranicza ruchów oraz zasłania wszystko to, co powinna. Jeśli posiadamy w swojej garderobie zwiewne sukienki, z odcięciem pod biustem lub w kształcie litery A – nie musimy kupować nowych modeli do swojej szafy.

Biustonosz ciążowy

Podstawa garderoby ciążowej. Objętość biustu w czasie ciąży i po niej odbiega od standardowych rozmiarów. Warto zainwestować w biustonosz dla przyszłych matek, który utrzyma na miejscu bujne piersi. Źle dobrany biustonosz zniekształca piersi co wygląda mało atrakcyjnie.