Korygujące rajstopy – dlaczego musisz je mieć w swojej szafie?

rajstopy korygujace

Korygujące rajstopy zaliczamy w poczet bielizny wyszczuplającej. Jeśli tylko właściwie je dobierzesz, uzyskasz doskonały efekt ładnie wysmuklonej sylwetki. Dlaczego jeszcze warto mieć je w swojej szafie? Jakie są ich rodzaje i z czym najlepiej je nosić?

Rajstopy modelujące sylwetkę – dla każdej z nas

W szafie każdej z nas znajduje się przynajmniej jedna para zwykłych rajstop. Ten element garderoby zakładamy głównie wtedy, gdy chcemy dodać swojej stylizacji elegancji lub podkreślić jej niecodzienny charakter. Ale nie każda z nas zdaje sobie sprawę, że prócz tych klasycznych modeli, istnieją także rajstopy do zadań specjalnych, czyli omawiane przez nas rajstopy korygujące.

Na czym polega wyjątkowość tego modelu rajstop?

Jak sama nazwa wskazuje, służą one do korekcji damskiej sylwetki. Oznacza to w praktyce, że zakładając rajstopy korygujące:

  • zyskujemy na wyglądzie;
  • stajemy się bardziej pewne siebie;
  • nasze kreacje stają się bardziej wyraziste;
  • możemy poczuć się wyjątkowo kobieco i atrakcyjnie.

Co ważniejsze ten model rajstop nie różni się niczym od tych, które nosisz na co dzień. Jednocześnie jest to ich największy sekret i Twój klucz do idealnego wyglądu oraz dobrego samopoczucia.

Jakie są rodzaje rajstop korygujących?

Do swojej dyspozycji masz kilka typów rajstop. Są to:

  • rajstopy antycellulitowe – ich zadaniem prócz optycznego wysmuklenia Twoich nóg jest także pomoc Ci w eliminacji zmian cellulitowych; ten rodzaj rajstop został tak skonstruowany i wykonany z takich materiałów, by wspomóc przemianę materii i przyczynić się do poprawy wyglądu i kondycji skóry;
  • klasyczne rajstopy modelujące – pomagają one wyszczuplić oraz optycznie wydłużyć nogi; ich dodatkowy atut, to przezroczystość, dzięki czemu dają efekt wysmuklenia bez rzucania się w oczy;
  • rajstopy korygujące typu short – stanowią one ochronę przed ocieraniem ud, a także spłaszczają brzuch i podkreślają kształtną talię;
  • rajstopy korygujące typu push – up – dające efekt uniesienia pośladków, które jednocześnie nabierają kształtu.

Jak i do czego nosić rajstopy modelujące?

Ten model rajstop idealnie nadaje się do stylizacji, w których główną rolę grają dobrze dopasowane do ciała sukienki i spódnice. Zakładają je, sprawiamy, że nasza sylwetka staje się atrakcyjniejsza, a nasze ruchy bardziej pewne. Nie musimy się przy tym obawiać, że będą się one w jakikolwiek sposób odznaczały pod ubraniem. Za tą dyskrecję odpowiada bezszwowa konstrukcja. Możemy je także z powodzeniem założyć pod obcisłe spodnie, dzięki czemu będą się one lepiej układały na nogach.

Jakie są najmodniejsze rajstopy korygujące?

W tym sezonie każda z nas bez trudu znajdzie propozycję idealną dla siebie. Miłośniczki elegancji i minimalizmu z pewnością ucieszy fakt, że wśród najmodniejszych modeli znajdują się rajstopy w klasycznej czerni oraz ponadczasowe rajstopy cieliste. Panie, które lubią się wyróżniać w tłumie, mogą sięgnąć po wyraziste i kolorowe modele, które nadadzą ich stylizacji indywidualnego charakteru. Modne są także czarne rajstopy we wzory.

Podsumowując – rajstopy korygujące to dyskretny odzieżowy przyjaciel każdej z nas. Dzięki szerokiej rozmiarówce korzystnego wyglądu swojej sylwetce mogą nadać zarówno te z nas, które noszą rozmiar plus size, jak i posiadaczki dużo mniejszych gabarytów. Decydując się na ich założenie, zyskujemy na pewności siebie, ale również możemy skuteczniej wygrać z cellulitem. Czy warto? To już nasz osobisty wybór.