Komfort i rekreacja na placu zabaw

Komfort i rekreacja na placu zabaw

Czas wiosennych porządków w ogrodzie i wokół domu warto wykorzystać również na odświeżenie i ulepszenie przydomowego placu zabaw dla dzieci. Spragnieni aktywności na świeżym powietrzu, możemy wspólnie z najmłodszymi domownikami przygotować miejsce rekreacji dla całej rodziny.

Skrupulatny projekt zagospodarowania

Na początku warto przygotować podłoże pod nawierzchnię, którą wyłożymy na naszej strefie zabaw. Jeśli obok sprzętu zabawowego dla dzieci, zaplanujemy postawienie np. sprzętu sportowego i stworzenie mini siłowni dla dorosłych, będziemy musieli wybrać posadzkę, która sprawdzi się w obu tych miejscach. Dlatego wydzielając przestrzeń warto skrupulatnie zaprojektować jej ostateczne zagospodarowanie. Decydując się na siłownię w sąsiedztwie placu zabaw, warto wykorzystać specjalne maty na plac zabaw. Zwłaszcza, że możemy je układać na asfalcie, betonie jak i tłuczonym kamieniu, co oszczędzi nam czasu na przygotowywanie nieco skomplikowanej podsypki. 

Komfort i bezpieczeństwo

Zarówno odświeżając jak i budując nową strefę rodzinnego relaksu należy skupić się pierwszorzędnie na komforcie i bezpieczeństwie użytkowania. Dlatego gumowe nawierzchnie bezpieczne będą w tym miejscu idealnie się sprawdzać. Są nie tylko estetyczne i miłe w dotyku, ale przede wszystkim podnoszą standard bezpieczeństwa, amortyzując upadki, w ten sposób znacznie redukują ryzyko powstania poważnych urazów, ze złamaniem kończyn i wstrząśnieniem włącznie. Dodatkowo są odporne na negatywny wpływ czynników atmosferycznych, a dzięki właściwemu wyprofilowaniu oraz systemowi odwodnienia na ich powierzchni nie zbierają się kałuże i nie powstaje środowisko podatne na tworzenie pleśni i grzybów.

Oryginalny efekt

Nie wszystkie nawierzchnie bezpieczne są jednakowo wysokiej jakości, dlatego warto się im bliżej przyjrzeć. Świetnej jakości płyty gumowe Flexizone wyróżniają się praktycznością użytkowania i łatwością montowania. Możemy je z powodzeniem łączyć kolorystycznie, tworząc niepowtarzalne melanże. Można je też samodzielnie przycinać w oryginalne kształty, za pomocą zwykłego nożyka do tapet, a dzięki odpowiednio osadzonym kołkom, układać według własnego, autorskiego projektu, utrzymując przy tym wysokie parametry bezpieczeństwa. Dzięki temu tworzenie posadzki w przydomowym placu zabaw może samo w sobie okazać się spora atrakcją, a efekty mogą przejść nasze najśmielsze wyobrażenia.