Kiedy należy wykąpać psa?

kapiel psa

W życiu każdego psa przychodzi taki moment, że potrzebuje on kąpieli. Oczywiście zdarza się to raz na jakiś czas, kiedy nasz czworonóg nadmiernie wybrudzi się podczas spaceru. Istnieje jednak jeszcze kilka innych sytuacji, w których koniecznym jest wykąpać psa. Kiedy to zrobić, jak i czym? O tym w artykule.

Kąpanie psa potrafi być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli jesteśmy właścicielami dużego czworonoga. Z małymi pupilami jest łatwiej, jednak nawet one potrafią stawiać opór przed zmoczeniem się. Niestety, przychodzą momenty, w których kąpiel psa staje się koniecznością. Wówczas musimy sięgnąć po specjalistyczny szampon dla psów dostępny w internetowych sklepach zoologicznych lub tych stacjonarnych i przeprowadzić precyzyjny rytuał czyszczenia naszego podopiecznego.

Kiedy trzeba umyć psa?

Najbardziej oczywistą sytuacją, w której trzeba wykąpać pupila, używając szamponu dla psów, jest moment, kiedy czworonóg wybrudzi się na spacerze. Zwierzęta lubią często tarzać się w różnych miejscach, co powoduje zabrudzenie całej sierści. Wówczas kąpiel jest konieczna zaraz po powrocie.

Matowa sierść

Ponadto czas na mycie przychodzi, kiedy zauważymy, że sierść naszego pupila zaczyna być matowa i szorstka w dotyku. Częściej po kąpiel powinny też sięgać osoby mieszkające w wielkim mieście. W takim środowisku jest więcej zanieczyszczeń, które codziennie osiadają na sierści czworonoga. Również wycieczki na błotniste tereny często muszą skończyć się w wannie.

Ponadto po kąpiel trzeba sięgać częściej, jeśli nasz pupil ma problemy z wypróżnianiem i brudzi sobie sierść. Inną sytuacją jest zima, kiedy to chodniki wysypane są solą i innymi chemicznymi środkami. Wiele psów jest wrażliwych na tego typu substancje, które wywołują u nich podrażnienia.

Choroby skórne

Zdarza się także, że nasz czworonóg cierpi na chorobę skórną, której leczenie wymaga częstszych niż normalnie kąpieli. W takiej sytuacji należy też zaopatrzyć się w specjalistyczny szampon dla psów dedykowany dokładnie tej przypadłości. Czas linienia u psów to również moment, w którym należy wykąpać naszego zwierzaka.

Pchły

Zmorą wielu, nawet najbardziej zadbanych pupili są także pchły. By pozbyć się tych insektów, konieczne jest wykąpać czworonoga w przeciwpchelnym szamponie dla psów. Szeroki wybór tego rodzaju produktów znajdziecie w internetowych sklepach zoologicznych.

Jak widać, momentów, w których trzeba wykąpać psa jest całkiem sporo. Na szczęście w internetowych sklepach zoologicznych takich jak Wyspazwierzat.pl, znajdziecie wszystkie niezbędne akcesoria, które przydadzą się podczas zabiegów higienicznych.

Sprawdź także Ranking suchych karm dla psa na: https://digilife.pl/ranking-suchych-karm-dla-psa/