Kalendarze adwentowe czyli jak zbudować atmosferę przedświąteczną dla dzieci

adwentowe kalendarze

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Dzieci mogą mieć dużą przyjemność z wyczekiwania na Gwiazdkę i na Aniołka, a przede wszystkim z odliczania dni do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci od małego powinny wdrażać się powoli w zwyczaje świąteczne i uczyć tej tradycji. Jak ułatwić dzieciom oczekiwanie na ten szczególny dzień? Odpowiedź to kalendarze adwentowe w różnej formie. Taka nauka poprzez zabawę to dobry sposób na przygotowanie dzieci do Świąt Bożego Narodzenia.

Jakie wybrać kalendarze adwentowe?

Jeśli chodzi o kalendarze adwentowe, to na szczęście wybór jest duży i z łatwością znajdzie się coś, co sprawi dzieciom przyjemność. Na przykład małe, ozdobne woreczku z cyframi symbolizującymi kolejne dni grudnia, to piękna ozdoba. Podobnie małe, urocze domki z kartonu, z zawieszkami z numerem dnia. A może dziecko zainteresuje się pociągiem z małymi  podarunkami z kolorowym i złotym metalizowanym nadrukiem? Warto sprawdzić dostępne kalendarze adwentowe: https://kucmar.pl/pol_m_OKAZJE_BOZE-NARODZENIE_KALENDARZE-ADWENTOWE-821.html na przykład jako zaprzęg  Mikołaja z reniferami, saniami i kolorowymi pakunkami to także piękny prezent z wyjątkowym świątecznym klimatem. Takich kalendarzy adwentowych nie może zabraknąć w domu. Jest to niedroga rzecz, a bardzo dobrze podkreśla atmosferę przedświąteczną i uczy dzieci dobrych skojarzeń. Dziecko poznaje symbole świąteczne i uczy się jak się nimi posługiwać. Przy okazji świetnie się przy tym bawiąc. Pomoc rodziców w kompletowaniu całych zestawów jest tutaj nieoceniona i pogłębia więź między dziećmi i rodzicami, w trakcie wspólnej zabawy.

Kalendarze adwentowe to wspaniała  zabawa dla dziecka

Warto wspomnieć, że tradycja kalendarzy adwentowych to nie tylko pudełka czekoladek z okienkami. Wspomniane wcześniej zestawy to okazja do kreatywnej zabawy, bo można z nich tworzyć samodzielne kompozycje. Dzięki temu dziecko samo decyduje jak ma wyglądać jego kalendarz adwentowy i co chce nim wyrazić. Przy okazji ćwiczy umiejętności manualne przy składaniu zestawów. Oczekiwanie na taki ważny dzień powinno poprzedzać przygotowaniem dziecka do Świąt i zbudowaniem odpowiedniej atmosfery. Dzieci uczą się głównie poprzez zabawę i trzeba to wykorzystać właśnie przy okazji zbliżającego się czasu świątecznego. Codzienne sprawdzanie numeru, uczy dzieci cierpliwości i wytrwałości, a skompletowanie całej serii 24 elementów to miła niespodzianka na sam koniec.