Jak stosować olejki do brody? O tym warto wiedzieć.

olejki do brody

Każdy brodacz powinien dbać o swoją brodę. Nie może być tak, że broda pozostaje sama sobie i przyglądamy się tylko temu, jak nam rośnie. Konieczna jest na pewno odpowiednia pielęgnacja brody. Jednym z jej etapów jest stosowanie olejków do brody. Co należy o nich wiedzieć? W jaki sposób olejki do brody powinny być stosowane? Pora rozwiać wszelkie wątpliwości.

Na jaką skórę się stosuje olejek do brody?

Pielęgnacja brody jest niesamowicie ważna. Każdy brodacz powinien przybliżyć sobie nieco bliżej olejki do brody.

Olejek do brody powinien być stosowany przez każdego pana z brodą. Sugeruje się używanie olejku do brody na osuszoną skórę po prysznicu, czy też po kąpieli. Olejki w postaci płynnej nie mają właściwości, które pozwalają na łączenie kosmetyku z wodą, a więc na mokrym zaroście pozostawia tłusty film.

Bardzo ważna jest także kwestia nakładania olejku do brody. Pamiętajmy, że olejek do brody ma za zadanie nawilżyć oraz zregenerować włosy. Poza włosami działa bardzo pozytywnie na skórę znajdującą się pod zarostem. Właśnie dlatego takie ważne jest odpowiednie nakładanie olejku. Pamiętajmy zatem, aby wmasować dokładnie olejek w skórę pod brodą i go delikatnie wcześniej rozetrzeć w dłoniach. Co to daje? Dzięki takiemu zabiegowi podniesiemy temperaturę i uda się także uwolnić olejki eteryczne. Olejek następnie się wciera spokojnymi oraz dokładnymi ruchami. Zawsze zaczyna się od krtani, a później przesuwa się stopniowo w górę dłonie. Na sam koniec palcami należy przesuwać olejek po brodzie od samego dołu. Olejek, który nam pozostanie, aplikuje się bezpośrednio na brodę, ale od linii łączącej zarost z włosami schodząc w dół, wzdłuż policzków, co go pozwoli wetrzeć w całą brodę.

Jakie składniki powinny się znaleźć w olejku do brody?

Gdy wybiera się olejki do pielęgnacji zarostu, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na sam skład, którym może się pochwalić dany kosmetyk. Wybierajmy takie olejki, które są w dużym składzie oparte na produktach o naturalnych pochodzenie. Wybór takich olejów jest naprawdę spory. Wystarczy przejrzeć ofertę dobrej drogerii, a na pewno znajdziemy taki olejek, który będzie idealnym wyborem.

Czasami wybór właściwego olejku polega na zastosowaniu metody prób i błędów. Bardzo często się tak właśnie dzieje. Nie należy jednak tego się obawiać, ponieważ każdy z nas ma inne wymagania i przede wszystkim inną skórę oraz inny zarost. Warto wziąć te wszystkie zmienne czynniki pod uwagę.