Drewniane zabawki dla dzieci znowu w modzie

Drewniane zabawki dla dzieci znowu w modzie

Obowiązkowym elementem wyposażenia każdego pokoju dziecięcego są zabawki. Obecnie na rynku dostępnych jest multum przeróżnych gadżetów dla najmłodszych. Wśród nich można znaleźć zabawki interaktywne, maskotki pluszowe, zabawki plastikowe oraz drewniane. W szczególności te ostatnie mogą być dla wielu rodziców miłym wspomnieniem dziecięcych lat.

Czy drewniane zabawki są bezpieczne?

Drewniane zabawki produkowane są z naturalnego tworzywa, a więc nie zawierają w sobie mieszanki różnych przerobionych kompozytów. Jest to bardzo ważne z punktu rodzica, gdyż maluchy uwielbiają wkładać różne przedmioty do buzi. Stosowane na nich farby muszą posiadać liczne atesty, które świadczą później o wysokiej jakości gadżetu dla dzieci.

Nie tylko pod tym względem zabawki drewniane są bezpieczne. Również wpływ na to ma ich konstrukcja. Zazwyczaj nie są one robione z drobnych elementów, co gwarantuje, że dzieci niczego nie połkną, chociaż dla chcącego nic trudnego. Warto także dodać, że są one pozbawione jakichkolwiek ostrych krawędzi, a dbają o to pracownicy firmy, którzy ręcznie szlifują każdą część zabawki, aby spełniała najwyższe normy bezpieczeństwa.

Siła w prostocie drewnianych zabawek

Drewniane zabawki nie są zbyt skomplikowane. Nie chodzą, nie mówią, nie jeżdżą, ale czy to na pewno dobry wybór dla dziecka? Otóż ich ogromną zaletą jest to, że wymagają od niego kreatywności. Maluch musi sam sobie wymyślać zabawę i sam wprawiać w ruch drewniany klocek. To pobudza jego wyobraźnię, dzięki czemu znacznie szybciej się rozwija.

Przewaga drewnianych zabawek nad plastikowymi gadżetami z milionem opcji jest widoczna także po czasie, jakim dziecko przestaje się interesować daną rzeczą. Znacznie szybciej nudzą mu się świecidełka i inne funkcje, więc zabawka w konsekwencji ląduje gdzieś w kącie. Jej drewniany zamiennik pozwala dziecku przekształcić go, w jaką tylko zechce zabawkę, a wszystko zależy od jego kreatywności.

Jakie są zalety drewnianych zabawek?

Drewniane zabawki mają kilka podstawowych zalet, które każdy rodzic powinien znać. Przede wszystkim są one bezpieczne dla dzieci. Nie mają ostrych, wystających elementów i są znacznie wytrzymalsze. Stosowane farby muszą posiadać liczne atesty, a więc gwarancją jest to, że pochodzą od sprawdzonego dostawcy.

Kolejną zaletą jest to, że wpływają korzystnie na rozwój dziecka. Proste klocki do zabawy pobudzają jego wyobraźnię oraz zdolności manualne. Ponadto drewniane zabawki są odpowiednie dla dzieci w każdym wieku, od trzeciego miesiąca życia, nawet do czasu, kiedy zaczynają chodzić do szkoły.