Czy jakość powietrza ma wpływ na rozwój dziecka?

Czy jakość powietrza ma wpływ na rozwój dziecka?

Powietrze to nie tylko tlen, który jest nam potrzebny do życia, ale również szereg innych składników, niestety w jego skład wchodzą także zanieczyszczenia, wirusy, bakterie, czy alergeny. Naukowcy biją na alarm, ostrzegając, że nie najlepsza jakość powietrza znacząco przyczynia się do występowania chorób cywilizacyjnych, a także wpływa na koncentrację czy rozwój.

Jak jakość powietrza wpływa na człowieka?

Jakość powietrza ma ogromny wpływ na człowieka ponieważ powietrze wdychamy codziennie przez 24 godziny na dobę. Jeśli zatem powietrze jest pełne zanieczyszczeń, niestety nie pozostanie to bez znaczenia dla naszego zdrowia. Nie będzie także wielkim zaskoczeniem fakt, że najbardziej narażonymi na szkodliwe skutki działania zanieczyszczeń powietrza są najmłodsi. Młody organizm dopiero się rozwija i potrzebuje do tego jak najlepszych warunków, a zanieczyszczone powietrze nie sprzyja temu w ogóle.

Zawarte w powietrzu zanieczyszczenia zagrażają:

  • układowi oddechowemu wywołując infekcje, czy znaczne poważniejsze choroby jak np. zapalenie płuc

  • układowi krwionośnemu

  • koncentracji i zdrowemu rozwojowi

  • negatywnie wpływają na dziecko już w okresie płodowym.

Polska to kraj w którym borykamy się z dość poważnym problemem z zanieczyszczeniami powietrza, dlatego też nie jest wskazane spacerowanie z dzieckiem w okresie dużego występowania a smogu, staramy się również unikać przebywania przy zatłoczonych ulicach. Okazuje się, że zanieczyszczeń nie unikniemy także we własnym domu, dlatego też warto jest postawić na dobrej klasy oczyszczacz powietrza, który pozwoli na eliminowanie szkodliwych zanieczyszczeń również w domu.

Oczyszczacze Fellowes dlaczego warto jest korzystać z oczyszczacza powietrza

Wspomniane wyżej konsekwencje ciągłego wdychania zanieczyszczeń, mogą być bardzo uciążliwe szczególnie dla niemowlaków i dzieci. We własny, domu także jesteśmy narażeni na wdychanie zanieczyszczeń. Dobry oczyszczacz powietrza jak model od Fellowes- Fellowes AeraMax Pro AM4S PC oczyszczacz z jonizatorem sprawdzi się zarówno w użytku domowym, jak i w biurze, czy gabinecie lekarskim. Oczyszczacz wyposażony w funkcję jonizacji nie dość , że jest jeszcze skuteczniejszy w eliminacji zanieczyszczeń, to dodatkowo czyni powietrze znacznie czystszym i bardziej rześkim, co pozytywnie wpływa, np na jakość snu. Oczyszczacz Fellowes, jak Fellowes AeraMax Pro AM4S PC oczyszczacz z jonizatorem, możemy umieścić także w pokoju dziecięcym, bez obaw o jego bezpieczeństwo. Dodatkową zaletą tych urządzeń jest prosta nieskomplikowana obsługa, a także wysoka energooszczędność, dzięki czemu nawet intensywne użytkowanie nie nadszarpnie za wiele domowego budżetu. Dbając o jakość powietrza, dbamy tym samym o zdrowie naszych najbliższych oraz rozwój najmłodszych domowników.

Czy jakość powietrza ma wpływ na rozwój dziecka?

Oczyszczacz Fellowes to urządzenia niezwykle funkcjonalne i dostosowane do potrzeb użytkowników. Można je kupić w najlepszych, profesjonalnych sklepach z urządzeniami do filtracji powietrza.


Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl