Bardzo sucha skóra twarzy – jaki krem wybrać?

Wybór kremu

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy to jeden z warunków koniecznych do zachowania jej promiennego i zdrowego wyglądu przez długi czas. Jednak aby zrobić to w odpowiedni sposób, należy ściśle określić, z jakim rodzajem cery mamy do czynienia. Skóra sucha to jeden z najbardziej wymagających typów skóry, na którą należy działać delikatnie, ale w sposób zdecydowany. Podstawą pielęgnacji cery suchej jest oczywiście krem do twarzy, który powinien wyróżniać się kilkoma podstawowymi cechami. O jakie cechy chodzi?

Sucha skóra twarzy – najczęstsze przyczyny

Cera sucha czasem jest efektem określonych uwarunkowań genetycznych, z którymi nie sposób walczyć. Skóra z naturalnymi skłonnościami do nadmiernego przesuszania i matowienia wymaga odpowiedniej pielęgnacji już od młodzieńczych lat. Jednak sucha cera równie dobrze może być wynikiem zaburzenia jej naturalnej bariery ochronnej, czyli zewnętrznej warstwy lipidowej. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele – niezdrowa dieta, zaburzenia hormonalne czy czynniki środowiskowe stopniowo uszkadzając komórki skóry. Niezależnie od powodów przez które zmagamy się z problemem przesuszającej się skóry, należy ją zadbać o jej odpowiednie nawilżenie.

Krem do bardzo suchej skóry twarzy – krem nawilżający

Jednym z kluczowych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry twarzy jest oczywiście krem do twarzy, który w przypadku skóry suchej powinien wyróżniać się określonym działaniem. Absolutnym niezbędnikiem w kosmetyczce każdej kobiety z bardzo suchą cerą jest dobry krem nawilżający, który nie tylko zniweluje nieprzyjemne uczucie ściągnięcia, ale przede wszystkim będzie wykazywał się kompleksowym działaniem eliminujących pozostałe dolegliwości skórne.

Krem na suchą skórę twarzy – co powinien zawierać?

Konsystencja kremu do nadmiernie przesuszonej skóry powinna być raczej gęsta i posiadać bogatą formułę, która świadczy o obecności wielu drogocennych składników odżywczych o przedłużonym działaniu. Jest to niezwykle istotne w przypadku bardzo suchej skóry, która potrzebuje optymalnego nawilżenia przez 24 godziny na dobę. W kremie do cery suchej powinny pojawić się takie substancje jak kwas hialuronowy, mocznik, gliceryna, alantoina, ceramidy, aloes, masło shea, które zatrzymają optymalny poziom nawilżenia naskórka i głębszych partii skóry. Warto unikać kosmetyków, które w swoim składzie zawierają substancje sztuczne, które mogą uczulać lub nadmiernie obciążyć i tak delikatną już skórę.

Krem na suchą skórę – gdzie kupić?

Krem do twarzy to podstawa porannej i wieczornej pielęgnacji, dlatego kosmetyki przeznaczone do cery suchej powinny działać maksymalnie skutecznie, jednocześnie nie powodując skutków ubocznych. Z tego względu warto sięgać po naturalne kremy do twarzy, w których próżno szukać konserwantów czy sztucznych substancji zapachowych narażających skórę na zaburzenie jej naturalnej równowagi. https://www.natuo.pl/ z naturalnymi kosmetykami to prawdziwe bogactwo produktów o zbawiennym działaniu, również jeśli chodzi o bardzo suchą skórę twarzy, która wymaga specjalnego traktowania.