Wózki spacerowe na zimę. Jaki wybrać? 

spacerowe wozki dla dzieci

Nawet wtedy kiedy pogoda nie rozpieszcza, nie powinniśmy zapominać o tym, aby choć na chwilę wyjść na spacer ze swoim dzieckiem mimo mroźnej aury. Korzyści wynikające z przebywania na zewnątrz jest tak wiele, że żaden rodzic nie powinien rezygnować z zimowych spacerów. Kiedy dziecko poznaje świat i wykorzystuje już wózek spacerowy, wielu opiekunów zastanawia się, czy model użytkowany wiosną lub latem, sprawdzi się także zimą. Wózki spacerowe na zimę muszą wyróżniać się kilkoma istotnymi parametrami. Dlatego podczas ich wyboru, warto zwrócić uwagę na pewne aspekty. Jak wybrać wózek spacerowy na zimę? Podpowiadamy.

Siedzisko w wózku spacerowym na zimę

Pierwszym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając wózek spacerowy na zimę, jest wielkość siedziska. Jak wiadomo, kiedy temperatury na zewnątrz są niskie i aura nie zachęca do wychodzenia z domu, ubieramy zarówno siebie, jak i nasze dzieci w taki sposób, aby móc komfortowo spędzać czas na zewnątrz, nawet w mroźny dzień. Z tego powodu maluchy zazwyczaj mają na sobie kilka warstw, które sprawiają, że potrzebują one nieco więcej miejsca niż latem lub wiosną, aby móc zając komfortową pozycję. Z tego powodu wózek spacerowy na zimę powinien mieć spore siedzisko i dużą budkę. Dobrze, jeżeli dodatkowo wyposażony jest w pokrowiec na nóżki, który chroni przed chłodem. Duże siedzisko musi być dostosowane nie tylko do wielkości dziecka, ale również zakładanych ubrań, czyli kombinezonu, koca lub kołderki.

Koła w wózku spacerowym na zimę

Kolejnym elementem, który w istotny sposób wpływa na komfort prowadzenia wózka dziecięcego, a także komfort malucha są koła. Zwłaszcza zimą muszą być one dopasowane do niekorzystnych warunków atmosferycznych i z łatwością pokonywać nie tylko odśnieżone chodniki, ale również te, na których zalega śnieg. Z tego powodu wybierając wózki spacerowe na zimę, musimy pamiętać o tym, że taki pojazd powinien radzić sobie z pokonywaniem różnych przeszkód, zarówno architektonicznych, jak i pogodowych. Dlatego najlepiej jeżeli wyposażony jest w 3 lub 4 szeroko rozstawione koła. Wśród najlepiej sprawdzających się zimą modeli kół można wymienić wersje pompowane lub żelowe ze specjalnym bieżnikiem, który zapewnia lepszą przyczepność spacerówki do podłoża. Koła im są większe, tym lepiej.

Jaka konstrukcja wózka spacerowego sprawdzi się zimą?

Latem zwracamy szczególną uwagę na konstrukcję wózka spacerowego w kontekście lekkości wybranego modelu. Zimą jednak aspekt ten jest istotny ze względu na to, że pojazd taki powinien charakteryzować się wysokim poziomem stabilności. Dlatego zimą najlepiej stawiać na solidny stelaż wózka. Może być on wykonany z aluminium, jeżeli jest dodatkowo zabezpieczone. Zwróćmy uwagę również czy materiały wykorzystane w wózku posiadają właściwości antykorozyjne. Budka z kolei powinna mieć możliwość regulacji, aby gwarantowała jak najlepszą ochronę malucha przed mrozem, wiatrem, deszczem i śniegiem. Dobrze, jeżeli posiada również możliwość dodatkowego poszerzenia i wykonana jest z oddychających materiałów.