Sanki drewniane z oparciem – czym kierować się przy ich wyborze?

Zima to nie jest ulubiony czas dla rodziców małych i większych dzieci. Często ciężko je zachęcić do aktywności na zewnątrz, szczególnie w mroźne dni. Co sprawi, że maluchy z radością wyjdą na zewnątrz i będą korzystać z zimowej aury? Pomocnym gadżetem mogą się okazać sanki. Najlepiej takie, które są przyjazne środowisku, dostosowują się do wieku dziecka i przetrwają lata.

Wybór sanek – podstawowe wymagania

Jeśli już mamy wydać pieniądze, niech będą one wydane mądrze, najlepiej na wielofunkcyjne sanki drewniane z oparciem. Aby faktycznie posłużyły one wiele sezonów, przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Podstawą jest oczywiście materiał – powinien być solidny, wysokiej jakości, a jeśli mówimy o drewnie, to rozglądajmy się za tym litym. Choć pierwsze, co rzuca się w oczy, to wygląd, przyjrzyjmy się też bezpieczeństwu, by mały użytkownik nie był narażony na groźne upadki podczas zabawy.

Projekt sanek dostosowany do naszych potrzeb

Dzieci różnią się od siebie wiekiem, temperamentem i potrzebami. Jeśli chcemy kupić pierwsze sanki dla malucha, najlepiej by były one z oparciem. Może być ono odpinane, wtedy pojazd będzie rósł razem z dzieckiem. Jednak szczególnie na początku warto zadbać o to, by kilkulatek miał solidne podparcie pleców i się nie zsuwał. W tym wieku większość czasu będzie spędzał ciągnięty przez rodziców.

Należy również zadbać o odpowiednie siedzisko. Może być ono klasyczne, drewniane, jednak coraz częściej producenci stosują również inne rozwiązania, takie jak pas parciany. Jest on wytrzymały, odporny na działanie promieni UV i zwyczajnie bardzo wygodny.

Podkreśl swój styl drewnianymi sankami z oparciem!

Rodzice lubią personalizować zabawki swoich dzieci i w sankach jest to również możliwe. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest zakup dodatków typu śpiworek czy pasy w ulubionym kolorze. Jednak na rynku możemy spotkać też inne ciekawe propozycje, na przykład szeroki wybór kolorów siedziska bądź innych elementów.

Czym więc się kierować przy wyborze sanek? Postawmy na solidną konstrukcję, bezpieczne wyprofilowanie i ciekawy kolor, a dzieci na pewno pokochają zabawy na śniegu.