Najlepsze sposoby na to, aby unikać próchnicy u dzieci

dentysta

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko miało piękne oraz zdrowe zęby. Aby taka sytuacja miała miejsce, zdecydowanie najlepszym i najpraktyczniejszym rozwiązaniem jest oczywiście regularna higiena oraz szeroko rozumiana profilaktyka stomatologiczna. To właśnie od niej zależy to, jakim komfortem będą się cieszyć nasze dzieci. Warto rozważyć ograniczenie słodyczy i słonych przekąsek, a także gazowanych, kolorowych napojów. Dobrym rozwiązaniem jest również regularna wizyta w gabinecie stomatologicznym, w tym kontrola zgryzu (patrz ortodonta dziecięcy NFZ Warszawa).

Zdecydowanie rolą każdego rodzica jest to, aby kształtować u swoich pociech pozytywne i co najważniejsze zdrowe nawyki – społeczne, żywieniowe, higieniczne. Im wcześniej zaczniemy to robić oraz czym bardziej systematycznie będziemy się tym zajmować, tym szansa, że efekty będą odpowiednio dobre i po prostu pojawią się w miarę szybko. Należy sobie również uświadomić, że próchnica nie jest czymś dobrym, że to bardzo groźna i podstępna choroba zakaźna, która pozostawiona poza kontrolą może skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Stąd konieczność stałego monitorowania zdrowia dziecka i sprawdzania higieny jamy ustnej. W tym może oczywiście pomoc dentysta dziecięcy.

Profilaktyka stomatologiczna

Jeśli zależy nam na tym, aby nasze dzieci szeroko się uśmiechały, najlepszym rozwiązaniem jest prawidłowa, systematyczna, codzienna higiena jamy ustnej oraz stosowanie się do podstawowych zasad profilaktyki stomatologicznej. To właśnie dzięki niej będziemy mieli szansę na to, aby uniknąć wszelkiego rodzaju problemów związanych z zębami oraz dziąsłami u dzieci.

Zobacz także: https://www.gentlemanstyle.pl/tanie-leczenie-stomatologiczne-zobacz-czy-to-mozliwe/

O czym warto pamiętać:

– stosowanie dobrej jakości szczoteczki elektrycznej,
– nauka posługiwania się nićmi dentystycznymi (pod kontrolą rodzica),
– stosowanie specjalnych płynów do higieny jamy ustnej,
– mycie zębów po każdym większym posiłku.

Ograniczenie słodyczy oraz niezdrowej żywności również bardzo pozytywnie wpłynie na brak próchnicy.

Dentysta

Kompleksową pomoc stomatologiczną dla dziecka otrzymamy w przychodni MCS https://mcs-przychodnia.pl/. Nie należy doprowadzać do sytuacji, w której zdecydowanie dziecko będzie ostawało przy tym, aby unikać stomatologa. Dentysta podczas wizyt profilaktycznych dokładnie sprawdzi, jaki jest stan poszczególnych zębów, czy nie ma konieczności interwencji, może również podjąć decyzję chociażby o lapisowaniu zębów. Aby tak się stało, trzeba jednak raz np. na 3 miesiące udać się z dzieckiem na wizytę.