Najbardziej popularne klocki edukacyjne dla dzieci

klocki

Klocki edukacyjne stanowią jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów zabawek. Z powodzeniem mogą być one zakupione z myślą zarówno o dziewczynkach, jak również o chłopcach. Zabawy z wykorzystaniem klocków działają bardzo rozwijająco na młody umysł. Przede wszystkim rozbudzają dziecięcą kreatywność i pomysłowość – budowanie różnorodnych budowli wzmacnia dziecku poczucie skuteczności oraz sprawności. Dodatkowo tego typu zabawa świetnie ćwiczy koordynację ręka-oko oraz wszelkie funkcje wykonawcze. Przy zabawie w klocki mi nie ma ograniczeń,co do ilości osób uczestniczących w zabawie – można bawić się zarówno w pojedynkę, jak również w większej grupie osób czy to z rówieśnikami czy z opiekunami. Wszystko to sprawia, że klocki stanowią bardzo edukacyjną formę zabawy.

Na co zwracać uwagę kupując klocki dla dzieci?

W sklepach z zabawkami oraz w supermarketach bądź w sklepach internetowych zajmujących się dystrybucją rzeczy dla dzieci można znaleźć bardzo szeroki asortyment różnorodnych klocków edukacyjnych. Zazwyczaj przeznaczone są one dla dzieci w wieku od pierwszego roku życia wzwyż – w zależności od wielkości elementów oraz możliwości ich wykorzystania. Warto jednak zaznaczyć, że klocki edukacyjne można z powodzeniem wykorzystywać również w późniejszym etapie rozwoju dziecka – na przykład w okresie szkolnym do nauki matematyki. Zakup tego rodzaju klocków jest więc doskonałą inwestycją na wiele lat – później można je oddać komuś młodszemu, chociażby jakiemuś dziecku z rodziny.

Wybierając klocki edukacyjne warto jest zwracać uwagę na jakość ich wykonania oraz posiadane certyfikaty bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest rodzaj wykorzystanego przy produkcji plastiku (bądź innego materiału – dość fajne są chociażby klocki drewniane) oraz trwałość innych elementów, jak na przykład naklejek czy nadruków. Warto jednak pamiętać że wysoka cena nie zawsze idzie w parze z jakością, a nawet dość tanie zestawy klocków edukacyjnych mogą być świetnie wykonane i doskonale sprawdzić się w zabawie.

Najlepsze klocki edukacyjne dostępne na polskim rynku

Aktualnie dostępne na rynku klocki edukacyjne przybierają różnorodne formy i pozwalają na bardzo kreatywną zabawę. Klocki mają nie tylko służyć rozrywce, ale przede wszystkim pozwalać dziecku na naukę nowych umiejętności i poszerzanie wiedzy na temat otaczającego świata. Polecane są więc wszelkie edukacyjne klocki pozwalające na naukę cyfr czy literek, a także klocki w formie puzzli do układania poziomych obrazków czy przestrzennych form według określonej zasady.