Laktator elektryczny – dlaczego warto go mieć?

laktator

Planując karmienie piersią, warto rozważyć zakup laktatora elektrycznego. Takie urządzenie może się przydać wśród wyposażenia na pierwsze miesiące życia dziecka. Pozwoli pozyskiwać pokarm w razie potrzeby lub przyspieszać jego produkcję. Nowoczesne modele działają szybko, cicho i dyskretnie.

Co zapewnia laktator elektryczny?

Mamy karmiące piersią korzystają z laktatorów od lat. Jednak nowoczesny laktator elektryczny jest o wiele lepszym wyborem niż te, do których były przyzwyczajone poprzednie pokolenia. Pobieranie pokarmu jest zautomatyzowane i często przebiega w dwóch fazach dla uzyskania lepszych rezultatów.

Korzystanie z nowoczesnego laktatora jest proste. Trzeba przy tym zachować wysoką higienę i zadbać o wygodę, by odciąganie pokarmu przebiegło szybko i sprawnie. Większość mam odsysa mleko w pozycji siedzącej, żeby pozytywnie kojarzyć taki moment. Laktatory elektryczne pozyskują pokarm w kilka minut, więc nie trzeba tracić wiele czasu.

Laktatory elektryczne a wygodne użytkowanie

Skrócenie czasu potrzebnego na pozyskanie mleka pozwala w wygodniejszy sposób posługiwać się laktatorem. Urządzenie ma niewielki rozmiar i jest bardzo lekkie. Złożenie i rozłożenie pozostaje proste, zwłaszcza po wybraniu jednego z nowoczesnych modeli. Dobrej jakości laktator można znaleźć np. w Simed – produkty dla Mamy i Dziecka.

Niektóre panie mogą zastanawiać się, czy korzystanie z laktatora nie sprawi im problemu. Z uwagi na prostą konstrukcję i niezbyt skomplikowane działanie, laktator elektryczny nie ustępuje łatwością użycia modelom ręcznym. Z uwagi na to urządzenie można polecić każdej osobie.

Czy każda mama może mieć laktator elektryczny?

Nowoczesne laktatory są bardzo popularne, co sprawia, że łatwo jest je kupić. Niektóre kobiety z powodzeniem radzą sobie bez nich, ale inne będą bardzo zadowolone z możliwości pozyskania pokarmu na później. Laktator elektryczny ogólnie zwiększa wygodę karmienia i jest akcesorium przydatnym przy niezbyt obfitej produkcji pokarmu.

Podsumowując, warto nabyć laktator elektryczny chociażby z uwagi na wygodę, jaką zapewnia. Z urządzenia można korzystać na co dzień lub sporadycznie, a pojedyncza sesja nie trwa długo.