Kiedy udać się z dzieckiem do centrum terapii sensorycznej?

terapia sensoryczna

Centrum terapii Sensoryczna Kraina to miejsce, w którym rodzice mogą uzyskać pomoc w sytuacji, gdy ich pociechy mają problemy z rozwojem ruchowym, emocjonalnym i społecznym. Kiedy udać się z dzieckiem do centrum terapii sensorycznej? Jaką pomoc to miejsce oferuje najmłodszym?

Centrum terapii Sensoryczna Kraina – kiedy warto udać się do niego z dzieckiem?

Centrum terapii Sensoryczna Kraina niesie pomoc dzieciom, które potrzebują dodatkowego wsparcia w swoim rozwoju. Integracja sensoryczna, określana także jako SI, dostarcza maluchowi bodźce we właściwym natężeniu. Ćwiczenia mogą obejmować wykorzystanie sprzętu podwieszanego do sufitu. Ćwiczenia mogą też zwiększać poczucie ciała dziecka – są odpowiednie dla dzieci z wadami postawy.

Terapeuci uczą maluchy również odtwarzać określone pozycje. Dzięki terapii mali uczestnicy uczą się lepiej koncentrować na wyznaczonym zadaniu, co później pomaga mu realizować szkolne wyzwania. Każde ćwiczenie jest ściśle dopasowane do wieku i możliwości danego pacjenta. Rodzice mogą odbywać zajęcia z dziećmi, ale również zdać się na wiedzę i doświadczenie specjalistów.

Centrum Terapii Sensoryczna Kraina – jaki rodzaj zajęć oferuje?

Centrum Terapii Sensoryczna Kraina zajmuje się prowadzeniem zajęć z zakresu integracji sensorycznej. To dziedzina odpowiednia dla niemowląt, ale też dzieci w wieku przedszkolnym czy szkolnym. Jej celem jest poprawienie funkcjonowania dziecka na różnych płaszczyznach – ruchowej, społecznej i emocjonalnej. To również dobre rozwiązanie w przypadku maluchów wykazujących kłopoty z rozwojem narządu mowy.

Terapia sensoryczna pozwala poprawić funkcjonowanie układu nerwowego. Dzięki niej dziecko może o wiele lepiej funkcjonować i się rozwijać. Zajęcia obejmują głównie ćwiczenia ruchowe z wykorzystaniem różnych narzędzi pobudzających zmysł słuchu, dotyku czy wzroku. Dziecko uczy się lepiej pracować ze swoim ciałem. Łatwiej odbiera bodźce i właściwie na niego reaguje.