Jesienna garderoba dla najmłodszych – sprawdź, jak ją skompletować

Jesienna garderoba dla najmłodszych – sprawdź, jak ją skompletować

Garderoba dla dzieci musi spełniać wiele wymagań – być dobrej jakości, by wytrzymała intensywną eksploatację, a także odznaczać się atrakcyjnym designem i wygodą. Ubrania mają bowiem służyć dzieciom w wesołych zabawach z rodzeństwem i przyjaciółmi, szaleństwach na podwórku oraz w szkole. Przekonaj się jakie propozycje przygotowali dla dzieci projektanci w nadchodzącym, jesiennym sezonie i skompletuj modną i praktyczną garderobę dziecięcą.

Garderoba dziecięca z fokusem na materiał

Skóra dzieci jest bardzo wrażliwa, dlatego podczas kompletowania garderoby dziecięcej na jesień, warto sięgać po ubrania z naturalnych materiałów. Wówczas można mieć pewność, że tkaniny będą miały właściwości przepuszczania powietrza, a dziecko nie będzie skarżyło się na obcierające, niewygodne ciuchy. Szczególną uwagę warto zwrócić na te części garderoby dla dzieci, które mają bezpośredni kontakt ze skórą.

Nie można również zapominać o ochronie przed zimnem i wiatrem. Ciepło zapewni dodatek wełny, warto sięgać po szaliki, czapki czy płaszcze, które mają przynajmniej 50% wełny w składzie. Dla szczególnie wrażliwych dzieci polecana jest wełna z merynosów. Jej włókna są bardzo cienkie i sprężyste, dlatego nie drażni skóry, a w dodatku ma właściwości termoaktywne – dostosowuje się do temperatury, która panuje na zewnątrz.

Jak ubierać pociechę jesienią? Garderoba dla dzieci na słotę

Pogoda jesienią bywa bardzo nieprzewidywalna, a różnica między poranną a popołudniową temperaturą potrafi nieźle zaskoczyć. Jak więc ubierać dzieci, żeby było im wygodnie przez cały dzień poza domem? Przede wszystkim warstwowo – wówczas, pociecha będzie mogła ściągnąć lub założyć dodatkowe ubranie w razie potrzeby.

W plecaku szkolnym nie powinno również nigdy zabraknąć cienkiej peleryny przeciwdeszczowej, bowiem zmoczenie na deszczu często kończy się utratą odporności i przeziębieniem. Warto, aby pociecha uczestniczyła w kompletowaniu dziecięcej garderoby i wybrała ulubione kolory, motywy czy kroje, wówczas chętniej będzie nosiła nowe ubrania.

Buty jesienne do zadań specjalnych

Podstawą dziecięcej garderoby powinny być wygodne buty. Idealny model pozwoli na łatwe zakładanie i ściąganie – dla młodszych dzieci warto wybrać modele na rzepy. Najlepiej sprawdzą się fasony za kostkę, które nie tylko ochronią stopę przy ewentualnych upadkach, ale również zapewnią większe zabezpieczenie przed deszczem czy wodą z kałuży.

Garderoba dla dzieci na jesienną porę

Wkładamy wełniane czapki, żółte peleryny i stylowe trapery w duecie z wygodnymi legginsami i biegniemy do szkoły, na place zabaw i zajęcia pozaszkolne. Z taką garderobą dziecięcą Twoja pociecha będzie gotowa na wszystkie aktywności nadchodzącego sezonu.

Modnych i wysokiej jakości ubrań oraz dodatków szukaj we Wrocław Fashion Outlet: https://wroclawfashionoutlet.com/zaplanuj-wizyte. Tylko 15 minut od centrum miasta – właśnie tyle dzieli Cię od propozycji wiodących projektantów, m.in. Coccodrillo, United Colors of Benetton czy Zdrowa Stópka.

Pamiętaj, że korzystając z pakietu lojalnościowego Wrocław Fashion Club, możesz korzystać z dodatkowych rabatów i obniżek od cen outletowych.