Jak zabezpieczyć się przed włamaniem?

Zabezpieczenie drzwi

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, bo to właśnie we własnym domu czy mieszkaniu czujemy się najbardziej komfortowo i bezpiecznie. Bardzo często jednak nie jesteśmy świadomi zagrożenia ze strony włamywaczy, którzy nieustannie czekają na swoją szansę. Złodzieje stosują coraz bardziej wysublimowane techniki forsowania zamków i drzwi antywłamaniowych, dlatego warto jeszcze lepiej zabezpieczyć swój dobytek na wypadek kradzieży. Jak to zrobić?

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem – alarm antywłamaniowy

Na rynku zabezpieczeń antywłamaniowych przybywa zaawansowanych technologicznie rozwiązań, które pozwalają wznieść ochronę domu i posesji na znacznie wyższy poziom. Dla własnego bezpieczeństwa warto zainwestować w nowoczesny alarm antywłamaniowy wyposażony w czujniki ruchu, dymu czy wybicia szyby zintegrowane z centralą alarmową. Dodatkowym atutem zestawu alarmowego będzie obecność kamer monitoringu o wysokiej rozdzielczości, dzięki którym kontrolowanie aktywności na całym obszarze posesji i w jej pobliżu stanie się jeszcze bardziej efektywne. Co ważne, już sam widok zainstalowanych kamer działa na złodziei odstraszająco.

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem – zamek antywłamaniowy

Złodzieje nie próżnują i nieustannie dostosowują techniki włamań do charakterystyki najpopularniejszych zamków do drzwi. Dodatkowym ułatwieniem dla złodziei są wszelkie uszkodzenia mechanizmu, który nie pozwala na tak skuteczną ochronę jak sprawny zamek. Wymiana zamka w drzwiach jest absolutną koniecznością, gdy stary model przestaje spełniać swoje zadanie. Montaż nowego zamka antywłamaniowego zaleca się również w przypadku, kiedy obecny zamek pozostaje w użyciu od dobrych kilku czy kilkunastu lat, co czyni go łatwym celem dla włamywaczy.

Jak wymienić zamek w drzwiach?

Planując wymianę zamka w drzwiach wejściowych na zaawansowany technicznie model warto wziąć pod uwagę profesjonalne usługi ślusarskie. Pogotowie zamkowe służy pomocą nie tylko na wypadek awaryjnego otwierania drzwi wejściowych czy samochodów, ale również oferuje szybką i sprawną wymianę zamka antywłamaniowego. Co prawda można podjąć się samodzielnego montażu zamka drzwi, jednak dopasowanie odpowiedniego modelu oraz optymalnego zakresu zabezpieczenia warto powierzyć fachowcom z wieloletnim stażem w branży. Montaż i wymiana zamka z pomocą ślusarzy z Gdańska nie jest wysoce kosztowną inwestycją, zwłaszcza w porównaniu z potencjalnymi startami finansowymi związanymi zarówno z kradzieżą mienia, jak i zniszczeniami, jakie nierzadko pozostawiają po sobie włamywacze na miejscu zdarzenia.