Jak przygotować się na sprawdzian z angielskiego?

nauka angielskiego

Nauka języka obcego powinna odbywać się regularnie, tak by zapamiętane informacje nie umknęły po kilku dniach. Systematyczność i konsekwencja, to droga do sukcesu. Przed sprawdzianem wystarczy wówczas zafundować sobie krótka powtórkę i nic nie powinno zaskoczyć na teście. Co jednak, kiedy zostawiliśmy naukę na ostatnią chwilę? Jak przyswoić wówczas sporą dawkę materiału?


Jak szybko zapamiętać słówka na sprawdzian z angielskiego?

Słówka, to materiał, który musimy po prostu zapamiętać. Niestety nie ma innej drogi, przy odpowiednich sposobach możemy jednak skrócić nieco czas nauki. Do tego świetnie sprawdzają się fiszki. Dwustronne karteczki z hasłem w ojczystym i obcym języku sprawiają, że słówka znacznie szybciej zostają zapamiętywane. Jeśli jesteś wzrokowcem, warto dołączyć do nich także obrazujący element graficzny. Ucząc się słówek na sprawdzian, należy zwrócić także uwagę na zapamiętanie jego wymowy. Zapoznany materiał ma pomóc w komunikowaniu się, dlatego powinniśmy znać wydźwięk każdego słowa. Zapisane hasła czytaj więc dodatkowo na głos.

Teoria na sprawdzian – czy da się szybko przyswoić?

O ile słówka wystarczy po prostu zapamiętać, o tyle zagadnienia gramatyczne należy dodatkowo zrozumieć. Język angielski ma sporo elementów gramatycznych, które w języku polskim nie występują. Nie próbuj więc przyrównywać obcego języka do ojczystego. Znajdź materiały pomocnicze w podręczniku lub internecie, które dokładnie wyjaśnią w jakich momentach należy danych zagadnień używać. Skup się na przykładach, by jak najlepiej zrozumieć regułę. Spróbuj znaleźć zależności w tekstach ulubionych piosenek czy fragmentach filmów i seriali. Dokładnie przyjrzyj się kontekstom, aby jak najlepiej dopasować je do sytuacji.

Dlaczego nie warto uczyć się na ostatnią chwilę do sprawdzianu?

Uczniowskie zasady „Z”, czyli zakuć, zdać i zapomnieć może wydają się interesujące na pierwszy rzut oka, jednak nie przynoszą wiele korzyści. Czas spędzony na nauce dzień czy dwa dni przed sprawdzianem, generuje dużo stresu i niepewności, a w dodatku nie daje trwałych efektów. Jeśli chcesz swobodnie posługiwać się językiem angielskim i mieć pewność swojej wiedzy na sprawdzianach, wybierz kurs języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/.