Interaktywne zabawki, jako idealny pomysł na prezent dla dziecka

interaktywne zabawki

W dzisiejszych czasach dzieci otrzymują różnego rodzaju zabawki, na rynku istniej, bowiem bardzo bogata oferta zabawek i gadżetów dla dzieci. Na szczególne wyróżnienie zasługują zwłaszcza tak zwane zabawki interaktywne, które to zapewniają naszym pociechom nie tylko wspaniałą i atrakcyjną zabawę, ale także przyczyniają się do rozwoju zmysłów, czy też uczą związków przyczynowo- skutkowych. Należy również podkreślić, że dzięki tego typu zabawkom maluchy są w stanie rozwijać swoje zdolności manualne, a także ćwiczyć umiejętności motoryczne i poznawcze.

Zabawki interaktywne dla dzieci – na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas zakup tego typu przedmiotów?

Jakie cechy powinna posiadać idealna interaktywna zabawka dla dziecka? Wymarzone interaktywne zabawki dla dzieci to takie, które są w stanie zaangażować i zająć dziecko oraz przyczyniają się do jego rozwoju fizycznego i psychicznego. Oczywiście należy także zaznaczyć, że każda zabawka, którą ofiarujemy dziecku musi być bezpieczna, stabilna i pozbawiona ostrych krawędzi, a ponadto powinna być również wykonana z wysokiej jakości materiałów posiadających odpowiednie atesty. Zabawki edukacyjne to nauka i zabawa w jednym, pamiętajmy jednak, aby tego typu przedmioty dopasować odpowiednio do wieku dziecka. Często zdarza się też tak, że dana zabawka wyposażona jest w różne tryby zabawy, które to są odpowiednio dostosowane do poszczególnych etapów rozwoju malucha. Dobrze byłoby również gdyby zakupiona przez nas zabawka przyczyniała się do lepszego poznania rzeczywistości przez dziecko i zaspokajała jego ciekawość względem otaczającego świata.

interaktywne zabawki

Interesujące propozycje zabawek interaktywnych dla dzieci

Zabawki interaktywne dla dzieci możemy podzielić na różne grupy. Do popularnych należą między innymi interaktywne maskotki, figurki i roboty. Interaktywną maskotką, która w bardzo przystępny sposób porusza wiele ważnych tematów (np. o zachowaniu się w lesie i względem zwierząt), dzięki której dzieci nauczą się wesołych piosenek i wierszyków o zwierzętach oraz poznają odgłosy aż 22 zwierząt jest pluszowa Mądra Sowa dedykowana dla dzieci już od 12 miesiąca życia. Ciekawą propozycją dla nieco starszych dzieci (3 lata +) są tak zwane zwierzaczki chrupaczki, czyli interaktywne figurki w kształcie słodkich zwierzątek uwielbiających chrupać. Te sympatyczne zwierzaczki podczas jedzenia swoich ulubionych przekąsek ruszają buzią i wydają zabawne chrupiące dźwięki, ponadto reagują także na różne odgłosy np. klaskanie w dłonie. Jeżeli zaś chodzi o interaktywne roboty to doskonałym prezentem dla dziecka z pewnością okaże się Edukacyjny Mówiący Robot Super DOC od Clementoni, który pobudza wyobraźnię, kreatywność, a także rozwija u dzieci umiejętności logicznego myślenia. Te i wiele innych ciekawych zabawek interaktywnych zakupimy w sklepie internetowym Zabawki Tomiko. Na stronie zabawkitomiko.pl odnajdziemy wiele ciekawych propozycji na wymarzony prezent dla dziecka. Oprócz zabawek interaktywnych dostępne są tu różnego rodzaju: klocki, książeczki, pluszaki oraz zabawki znanych marek takich jak chociażby Lego, Playmobil czy Dumel Discovery.