Farba blond a karmienie — co musisz wiedzieć?

karmienie piersia

Blond to bardzo charakterystyczny kolor, którego odcienie zaczynają się już od jasnego brązu, a kończą na niemalże na białym. Jego popularność zauważalna jest między innymi u młodych matek, które nadal karmią piersią. Czy powinno się wtedy przeprowadzać koloryzację? Odpowiadamy.

Farba blond i młode matki

Koloryzacja włosów to proces, który należy przeprowadzać regularnie, szczególnie wtedy, gdy pojawiają się pierwsze odrosty. Sytuacja może wydawać się nieco skomplikowana, gdy chodzi o kobiety karmiące. Wtedy wiele kobiet zastanawia się, czy nie wpłyną tym samym na zmianę pokarmu, który trafia do dziecka.

Farba do włosów brąz oraz blond działa wyłącznie na zewnętrzną część ludzkiego ciała. Tak naprawdę nie ma przeciwwskazań, które mogłyby sprawić, że kobiety karmiące będą pozbawione możliwości zmiany swojego wizerunku. Dobrze dobrany produkt ma wyłącznie korzyści, dla ich lepszego samopoczucia oraz pewności siebie.

Farba blond dla młodych matek — na co zwracać uwagę?

Farba blond podczas karmienia piersią może jednak wpłynąć na samopoczucie kobiety. Właśnie dlatego warto zwracać uwagę na to, co właściwie zawiera w swoim składzie.

Dodatek amoniaku może w tym przypadku działać na niekorzyść, ponieważ ma drażniące właściwości dla skóry głowy kobiet oraz ich powonienia. Nie tylko przyczynia się do efektu przesuszenia, ale również może osłabiać cebulki, które i tak już po porodzie nie są w najlepszej kondycji.

Brak amoniaku to jednak żaden problem, jeśli chodzi o skuteczność działania. Na rynku dostępne są inne, równie dobrze działające substancje, które nie posiadają negatywnych skutków ubocznych. Będzie to na przykład MEA.

Substrat amoniaku, jakim jest monoetyloamina, działa nawilżająco oraz odżywczo na cebulki i łuski włosów. Jednocześnie jest delikatna dla skóry głowy, dzięki czemu nie powoduje zmian alergicznych w jej obszarze.

Monoetyloamina nie jest substancją, która w dodatku ma przyjemny zapach, co sprawia, że długa koloryzacja może być o wiele przyjemniejsza do zniesienia.

Oprócz zawartości amoniaku w farbach warto również wziąć pod uwagę składniki odżywcze, takie jak witaminy. Najwięcej powinno być tych z grupy B, A oraz E. Nie tylko zatrzymują one wypadanie włosów, ale także są w stanie zatrzymać pigment na dłużej. Zazwyczaj jest to do 28 spłukań.

Karmienie oraz koloryzacja włosów to czynności, które z pewnością się nie wykluczają. Warto jednak w przypadku wątpliwości skonsultować się ze specjalistą.