Czym charakteryzuje się fotelik w normie i-Size?

Czym charakteryzuje się fotelik w normie i-Size?

Samochodowy fotelik i-Size to produkt spełniający uniwersalną normę, która bazuje na wymiarach. W takim przypadku, zamiast sugerować się wagą dziecka, można posłużyć się jego wzrostem. Pozwala to na łatwiejszy i bardziej intuicyjny wybór. Czym charakteryzuje się fotelik z takim oznaczeniem? Wyjaśniamy.

Czym jest samochodowy fotelik i-Size?

Samochodowy fotelik i-Size to produkt, który spełnia zasady istotnych regulacji dla standardu bezpieczeństwa dzieci. Norma ta wprowadzona została, aby poprawić ochronę małego pasażera przewożonego w aucie. Dawne kryteria zakładały wybór fotelika na podstawie wagi dziecka, obecnie pod uwagę bierze się jego wzrost. Dlatego każdy produkt zgodny z normą i-Size zapewnia maksymalne bezpieczeństwo poprzez odpowiednią amortyzację całej sylwetki dziecka.

Czym charakteryzuje się fotelik i-Size?

Fotelik, który spełnia normę i-Size posiada wyraźnie widoczne oznaczenie w formie charakterystycznego logo, które pozwala dokonać rodzicowi świadomego wyboru. Każdy taki produkt może być montowany do samochodu za pomocą uniwersalnego systemu ISOFIX. Takie uniwersalne zaczepy można znaleźć w samochodach produkowanych po 2006 roku.

Każdy fotelik i-Size ma także wyraźną informację dotyczącą wzrostu dziecka. Wcześniej sugerowano się wyłącznie wagą maluszka. Obecnie korzystając z regulacji i-Size można zakupić produkt, który idealnie wpasowuje się w całość sylwetki dziecka, łącznie z odpowiednią ochroną jego małej głowy.

Jak wybrać samochodowy fotelik i-Size?

Wybierając produkt zgodny z normą i-Size, trzeba oczywiście zwrócić uwagę przede wszystkim na kwestie bezpieczeństwa. Należy sięgać przede wszystkim po foteliki samochodowe z testem ADAC, które uzyskały tam wysokie oceny. Dzięki temu można mieć pewność, że jest to produkt, który został rygorystycznie i na wiele sposobów przetestowany.

Dobry fotelik i-Size powinien także zapewniać dziecku maksimum komfortu. Istotne znaczenie ma w tym przypadku jakość zastosowanego materiału siedziska i oparcia. Wybierając idealny fotelik, warto także zwrócić uwagę na jego odporność na uszkodzenia i zabrudzenia.